Blok siatkarzy z Bledu okazał się zbyt trudny do przebicia dla zawodników Jastrzębskiego Węgla / Wacław Troszka

Kiedy po dwóch setach goście prowadzili 2:0, chyba niewielu kibiców wierzyło w to, że jastrzębianie zdołają odwrócić losy meczu. Jednak w trzeciej partii gospodarze, niesieni doskonałym dopingiem publiczności, zdołali w końcu przełamać dominację zawodników klubu, który w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów dotarł aż do turnieju finałowego. Zwyciężyli w niej do 21 i przejęli inicjatywę. W czwartej odsłonie zespół Jastrzębskiego Węgla prowadził już 21:18 i wszystko wskazywało na to, że o wyniku meczu decydować będzie tie-break. Tymczasem goście zdołali podnieść się w decydujących momentach seta i po zaciętej końcówce wygrali go na przewagi.