Mistrz nie pozostawił złudzeń

Mimo słabej postawy drużyny Jastrzębskiego Węgla w pierwszej części sezonu jej mecz z mistrzami Polski, PGE Skra Bełchatów, wywołał spore zainteresowanie. Trybuny hali w Szerokiej wypełniły się kibicami, którzy mieli nadzieję, że ich ulubieńcy w końcu się przełamią. Pierwszy set zwiastował niespodziankę, bowiem jastrzębianie potrafili zagrać z ambicją i werwą. W efekcie wygrali tę partię i zapachniało sensacją. Radość na trybunach w szeregach sympatyków gospodarzy trwała jednak krótko. Siatkarze Skry ostro wzięli się do pracy. Wygrali kolejne trzy sety i w całym meczu zwyciężyli 3:1.
Drużynę Jastrzębskiego Węgla w tym spotkaniu poprowadził Miroslav Palgut, dotychczasowy asystent trenera Igora Prielożnego, który w czwartek złożył rezygnację. Nie ustają spekulacje dotyczące wyboru następcy Słowaka. Nieoficjalnie wiadomo, że jastrzębianie nowego szkoleniowca szukają przede wszystkim we Włoszech. Trenerzy z Półwyspu Apenińskiego cieszą się w klubie dobrą renomą. Pracowali w nim z powodzeniem Tomaso Totolo i Roberto Santilli. W hali plotkowano także o tym, że być może działacze Jastrzębskiego Węgla złożą ofertę byłemu selekcjonerowi reprezentacji Polski Danielowi Castellaniemu.