Z Górnikiem w barażach

W ostatnim meczu rundy zasadniczej siatkarze zmierzyli się na wyjeździe z VC Górnikiem Siemianowice Śląskie. Pomimo że w meczu nie mógł wziąć udziału Tomasz Warda (kontuzja) i Kamil Łyczko (studia), nasi siatkarze pewnie zwyciężyli 3:1.
Przebieg meczu cały czas wskazywał na przewagę rybniczan. Pierwszy set to duża przewaga od początku i wygrana do 19. W kolejnym secie dobrze zagrywką pograli gospodarze i to tym elementem sztuki siatkarskiej wypracowali sobie dużą przewagę i wygraną 25-16.
Kolejne sety to kolejne dwie wygrane naszych siatkarzy. Trener Wojciech Kasperski dał pograć wszystkim zawodnikom, także tym najmłodszym. Zdarzały się momenty, gdy ligowego doświadczenia nabierało równocześnie czterech juniorów. Na wyróżnienie za dobrą grę zasłużył Jakub Dejewski, który był praktycznie nie do zatrzymania przez siemianowicki blok.
Runda zasadnicza za nami, nasi siatkarze zgromadzili 15 punktów i zajęli 8. miejsce. Do zakończenia rozgrywek pozostały play-offy. W pojedynku do trzech zwycięstw nasz zespół zmierzy się z Górnikiem Siemianowice. Zwycięzca utrzymuje się w II lidze, natomiast przegrany będzie musiał rozegrać pojedynek z pretendentem do II ligi z III ligi.
Pierwsze mecze play-off zostaną rozegrane w Rybniku w dniach 12 i 13 marca.

GÓRNIK SIEMIANOWICE – VOLLEY RYBNIK 1:3 (19:25, 25:16, 23:25, 22:25)
Volley: Lip, Łata, Jaruga, Dejewski, Wolny, Dudek, Taterka (libero) – Inglot, Graff, Mandrela.