Trenerzy Odry nie tracą nadziei na zwycięstwo tej wiosny / Wacław Troszka
Odra Wodzisław nadal pozostaje bez zwycięstwa tej wiosny. W siódmej kolejce rundy rewanżowej wodzisławianie zanotowali dopiero drugi remis. Tym razem podzielili się punktami z Ruchem Radzionków, remisując 1:1.
Mecz nie był ciekawym widowiskiem. Odra objęła prowadzenie niespełna kwadrans po przerwie, kiedy to Łukasz Skrobacz prostopadłym podaniem otworzył drogę do bramki Tomaszowi Stolpie, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Radzionkowianie wyrównali 20 minut później: Michała Buchalika strzałem z najbliższej odległości pokonał Adrian Świątek. Na kilka minut przed końcem meczu na trybuny został odesłany szkoleniowiec Odry Jarosław Skrobacz. Nie próżnowali za to rywale wodzisławskiej jedenastki w walce o pozostanie w I lidze. Pogoń Szczecin wygrała z Wartą Poznań i dzięki temu przeskoczyła niebiesko-czerwonych w tabeli, spychając ich jednocześnie do strefy spadkowej.
– Samymi remisami się nie utrzymamy. Trzeba w końcu coś wygrać – przyznał po niedzielnym spotkaniu trener Jarosław Skrobacz.
Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Wszak na zwycięstwo swojej drużyny kibice w Wodzisławiu czekają już blisko pół roku. Ich drużyna po raz ostatni w ligowym meczu wygrała 13 listopada ubiegłego roku (2:0 z Pogonią Szczecin). Wydaje się, że najbliższy mecz jest doskonałą okazją do przełamania tej złej passy. W Wielką Sobotę (23 kwietnia) na własnym boisku zespół Odry podejmować będzie Kolejarza Stróże, który również znajduje się w gronie drużyn zagrożonych degradacją. W spotkaniach wyjazdowych beniaminek spisuje się bardzo słabo. Zdobył w nich zaledwie dwa punkty i doznał aż dziesięciu porażek. A więc jak nie teraz, to kiedy?

RUCH RADZIONKÓW – ODRA WODZISŁAW 1:1 (0:0)
Świątek 78. – Stolpa 58.
Odra: Buchalik – Jary, Tanżyna, Cybulski, Caha – Nganbe, Brzozowski, Polak (65. Sobik), Skrobacz (68. Kuczok, 88. Odunka) – Sikorski, Stolpa.

Zdaniem trenerów:
Jarosław Skrobacz (Odra): Myślę, że było zaskoczeniem dla zespołu z Radzionkowa, że zagraliśmy ofensywniej niż w poprzednich spotkaniach. Gdyby zespół był należycie przygotowany pod kątem fizycznym, pewnie dowieźlibyśmy prowadzenie w tym meczu do końca. Notujemy kolejny remis, ale remisami się nie utrzymamy w tej lidze. Trzeba coś też wygrać, a z tym mamy ogromne problemy.

Artur Skowronek (Ruch): Do 65. minuty spotkania graliśmy po prostu słabo i to trzeba sobie jasno powiedzieć. Nie zgadzałem się z opiniami w stylu: z kim my chcemy w tej lidze wygrać, jeśli nie wygramy z Odrą. Spodziewaliśmy się, że Odra postawi nam bardzo trudne warunki i tak też było na boisku. Mieliśmy w tym meczu zagrać z zębem, ale nie wyszło nam to za dobrze. Chłopcy bardzo chcą się przełamać.