Solo Landeki

„Solówkę”, której nie powstydziłby się słynny Argentyńczyk, zaprezentowała kibicom w Raciborzu reprezentantka Chorwacji występująca w barwach Unii – Iva Landeka. 21-letnia zawodniczka, która do raciborskiego klubu trafiła w trakcie zimowej przerwy w ligowych rozgrywkach, w 11. minucie meczu z FC AZS AWF Katowice popisała się rajdem przez pół boiska. Minęła kilka rywalek i akcję wykończyła celnym strzałem obok wybiegającej z bramki golkiperki z Katowic. Kiedy Landeka zdecydowała się na indywidualny rajd, gospodynie prowadziły już 1:0. Kilkanaście sekund po rozpoczęciu meczu pierwszego gola dla unitek zdobyła Agnieszka Winczo. To ona została uznana za bohaterkę tego spotkania. W sumie czterokrotnie lokowała piłkę w bramce zespołu studentek z katowickiej AWF. Z 19 golami na koncie Winczo jest najskuteczniejszą snajperką ekstraligi.

W następnej kolejce zespół Unii czeka wyjazd do Żywca na mecz z zajmującym ósmą lokatę w tabeli ekstraligi zespołem Mitechu. Przed własną publicznością podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego zaprezentują się dopiero 21 maja, kiedy to podejmować będą drużynę AZS Wrocław.

UNIA RACIBÓRZ – FC AZS AWF KATOWICE 8:0 (3:0)
Winczo 1., 15. (karny), 46. i 76., Żelazko 49. i 77., Landeka 11., Wiśniewska 59.
Unia: Wilk – Hajduk, Mika (60. Sosnowska), konsek (70. Pencherkiewicz), Istokova, Pożerska (60. Krupa), Landeka, Stobba, Winczo, Żelazko, Wiśniewska.