Trzecia korona Unii
Zespół Unii Racibórz po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł mistrza Polski w kobiecym wydaniu futbolu. W decydującym o losach mistrzowskiej korony meczu raciborzanki wygrały w Koninie z Medykiem 3:0.
Przed ostatnim meczem ligowego sezonu drużynie trenera Remigiusza Trawińskiego do obrony mistrzowskiego tytułu wystarczył remis. Unitki miały dwa punkty przewagi nad ekipą Medyka. Gospodynie liczyły jednak, że uda im się przerwać hegemonię zespołu z Raciborza na krajowym podwórku. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej części meczu, kiedy to unitki trzykrotnie zmusiły do kapitulacji bramkarkę gospodyń Katarzynę Jankowską. Jako pierwsza do bramki Medyka trafiła w 21. minucie Chorwatka Iva Landeka. Dziesięć minut później Unia prowadziła już 2:0, bo gola zdobyła Patrycja Wiśniewska. Wynik meczu ustaliła w ostatniej akcji przed przerwą Agnieszka Winczo, pewnie egzekwując rzut karny.
– Byliśmy lepsi od Medyka, a tylko słaby poziom naszej ligi spowodował, że o tytule zadecydował dzisiejszy mecz. W pierwszej połowie spotkanie doskonale dla nas się ułożyło, w efekcie zdobyliśmy trzy bramki i było już właściwie po meczu. W drugiej odsłonie dziewczyny ograniczyły się do kontroli korzystnego wyniku – ocenił występ swojego zespołu trener Trawiński.

MEDYK KONIN – UNIA RACIBÓRZ 0:3 (0:3)
Landeka 21., Wiśniewska 31., Winczo 45. (karny)
Unia: Wilk – Konsek, Mika, Pawlak – Stobba (87. Hajduk), Bojdova (75. Istokova), Landeka, Pożerska (78. Żyła), Żelazko (83. Krupa), Wiśniewska, Winczo.