Pierwszy krok do mistrzostwa
Miniżużlowcy Rybek Rybnik, występujący w roli obrońców tytułu mistrzowskiego, wygrali w sobotę na swoim torze w Chwałowicach pierwszy czwórmecz drużynowych mistrzostw Polski. Z powodu ulewy rozegrano tylko 15 z 20 zaplanowanych wyścigów, ale już wtedy przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna. Woryna, Wieczorek, Trzensiok, Wojaczek i rezerwowy Chmiel zdobyli 39 pkt; miejsce drugie zajął Speedway Wawrów (24 pkt), a trzecie miniżużlowcy z Częstochowy (19 pkt). Ostatnie, czwarte, miejsce przypadło jeżdżącemu w pojedynkę Dominikowi Kossakowskiemu z Lotosu Wybrzeże Gdańsk, który w trzech startach zdobył 7 pkt. Rybniczanie zdobyli więc trzy duże punkty, a kolejni rywale dwa i jeden punkt. Następne czwórmecze odbędą się w Częstochowie (27.08) i Gdańsku (10.09), zaś turniej finałowy 24 września w Wawrowie. Co ciekawe rybniczanie prowadzą też w Pucharze Polski Par Klubowych i w indywidualnych mistrzostwach Polski.
W niedzielę na stadionie Rybek rozegrano turniej jubileuszowy z okazji 10-lecia klubu stworzonego przez nieodżałowanego Andrzeja Skulskiego i jego sprzymierzeńców. Rybki okazały się wyjątkowo niegościnne i zajęły wszystkie miejsca na podium. Zwyciężył z kompletem zwycięstw i punktów Kacper Woryna (15 pkt), drugi był Robert Chmiel (13), a trzeci Kamil Wieczorek (11), który w dodatkowym wyścigu pokonał najlepszego z rywali rybniczan Kamila Nowackiego (11) z Wawrowa. Ten ostatni zwyciężył za to w wyścigu o Puchar Solidarności Kopalni Chwałowice.