Z Czech na tarczy
Bez zwycięstwa wrócili z kilkudniowego pobytu w Czechach hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Zespół trenera Jirego Reznara rozegrał w tym czasie trzy mecze i poniósł trzy porażki. Rywali miał jednak doborowych. Jastrzębianie zaczęli od porażki 1:3 z Duklą Jihlava. Po dwóch tercjach gospodarze prowadzili już różnicą trzech goli po trafieniach Tomasa Karpova, Tomasa Kalofy i Adama Zemana. W trzeciej odsłonie za sprawą Petra Lipiny jastrzębianie tylko zmniejszyli rozmiary porażki. W drugim występie za południową granicą nasz zespół musiał uznać wyższość Spartaka Pelhrimov, przegrywając 3:5. Po pierwszej bezbramkowej tercji zawodnicy obu drużyn rozstrzelali się w drugiej odsłonie. Gospodarze wygrali ją 4:2, a oba gole dla jastrzębian w tej tercji zdobył Marcin Słodczyk. W trzeciej na 3:4 gola zdobył Sebastian Owczarek, ale odpowiedź ekipy z Pelhromova była natychmiastowa. W ostatnim sparingu rozegranym w Czechach hokeiści JKH GKS Jastrzębie ulegli ekipie HC Rebel Havlickuv Brod 1:5. Jedynego gola dla jastrzębskiej drużyny zdobył Lipina.