Zwycięski debiut
Od zwycięstwa rozpoczął swoją samodzielną pracę w roli trenera piłkarek Unii Racibórz Andrzej Jasiński. Po ciężkim boju mistrzynie Polski wygrały w Szczecinie z Pogonią 3:1, mimo że mecz kończyły w dziesiątkę. Na początku drugiej połowy czerwoną kartką ukarana została Paulina Pożerska. Na tablicy wyników widniał wówczas remis 1:1. Gospodynie liczyły, że grając z przewagą jednej zawodniczki, pokuszą się o sprawienie niespodzianki i pokonają najlepszą od kilku lat drużynę w kraju. Srogo się zawiodły. Utrata Pożerskiej podziałała na zespół Unii mobilizująco. W odstępie pięciu minut Natalia Chudzik i Agata Tarczyńska zdobyły dwa gole dla raciborskiego zespołu. Od tego momentu unitki pilnowały już tylko korzystnego wyniku.
W najbliższą sobotę (10 września) Unia zagra na własnym stadionie mecz z beniaminkiem ekstraligi zespołem Max Sprint Bydgoszcz, który spisuje się bardzo dobrze. Początek tego meczu o godz. 16. (AK)

POGOŃ WOMEN SZCZECIN – UNIA RACIBÓRZ 1:3 (1:1)
Sinka 7. – Chinasa 44., Chudzik 64., Tarczyńska 67.
Unia: Antończyk – Konsek, Mika, Pawlak, Landeka (83. Sosnowska), Chudzik, Bojdova (69. Lesnik), Pożerska – Żelazko – Chinasa (84. Balog), Tarczyńska (84. Wiśniewska).