Nasi na czele
Od efektownych zwycięstw rozpoczęli drugoligowe rozgrywki siatkarze Volleya Rybnik i Rafako Racibórz. Obie nasze drużyny odniosły efektowne zwycięstwa i po premierowej kolejce przewodzą tabeli grupy 2.
Mecz w Rybniku od początku do końca toczył się pod dyktando gospodarzy. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do momentu, kiedy na zagrywce nie pojawił się Rafał Rybarczyk. Goście mieli ogromne problemy z odbiorem jego serwisów. Mocną bronią Volleya była gra blokiem. Arkadiusz Terlecki i Tomasz Warda raz po raz powstrzymywali w ten sposób ataki gości.
W Rudniku, gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa Rafako, emocji dostarczył tylko trzeci set, w którym goście z Wałbrzycha potrafili odrobić straty, mimo iż w pewnym momencie przegrywali już 11:20. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu trenera Witolda Galińskiego.

VOLLEY RYBNIK – AZS POLITECHNIKA OPOLSKA 3:0 (25:15, 25:22, 25:21)
Volley: Lip, Rybarczyk, Łata, Jaruga, Warda, Terlecki, Łyczko (libero) – Graff, Małysza.

RAFAKO RACIBÓRZ – VICTORIA PWSZ WAŁBRZYCH 3:0 (25:18, 25:20, 29:27)
Rafako: Lipiec, Kućma, Galiński, Cieślar, Bernyś, Kubiak, Taterka (libero)