Znaleźli receptę
Po czterech porażkach z rzędu zła passa koszykarzy Hawajskich Koszul dobiegła końca. Zespół trenera Łukasza Szymika wygrał z MKS Skierniewice 97:79, mimo że w pewnym momencie przegrywał już różnicą 18 punktów. Szkoleniowiec żorskiej drużyny bardzo starannie przygotował plan taktyczny na ten mecz. Niestety, początek meczu nie wskazywał na to, że znalazł on skuteczna receptę na zespół gości. Ci mieli przewagę pod koszem. W dodatku gospodarze słabo rzucali. Jednak roszady poczynione przez żorskiego szkoleniowca zaczęły w drugiej kwarcie przynosić efekty. Zespół hawajskich Koszul zdobył 15 punktów z rzędu i odrobił straty. Świetny mecz rozgrywał Krzysztof Zieliński, a po raz pierwszy w tym sezonie kibice mieli okazję oglądać wracającego do formy Oktawiana Przeliorza. Zawodnik z numerem 12 na białej koszulce był w meczu ze skierniewiczanami był liderem zespołu. Kiedy obie drużyny schodziły na przerwę goście prowadzili już tylko czterema oczkami. W trzeciej minucie trzeciej kwarty, po rzucie bezbłędnego we wszystkich próbach rzutowych Adama Anduły, gospodarze po raz pierwszy objęli prowadzenie. Duża w tym zasługa Marcina Marczyka, który poprzedził ten moment dwoma skutecznymi rzutami za trzy punkty. Goście jeszcze tylko raz odzyskali prowadzenie (50:48), ale to było wszystko, na co było ich stać. W tym okresie gry swój koncert gry rozpoczął Przemysław Jasiński. W drugiej połowie meczu zdobył on 15 punktów. W ostatniej odsłonie żorzanie rzucili pięć trójek i przewaga w tej części urosła do 21 punktów.
– Mimo że doskonale wiedzieliśmy, w jaki sposób gra przeciwnik, na początku spotkania robił to na tyle dobrze, że narzucił nam swój styl gry. Konsekwentna agresywna walka w obronie pozwoliła nam jednak odwrócić losy meczu. Na pochwałę zasłużyli wszyscy zawodnicy, z których każdy dołożył w odpowiednim momencie to co miał i mógł najlepszego. Ten mecz pokazał jednak, jak silna jest liga w tym sezonie i jak trudno będzie o punkty w kolejnych spotkaniach – mówił po meczu trener Szymik.

HK BANK SPÓŁDZIELCZY – MKS SKIERNIEWICE 97:79 (13:24, 25:18, 26:15, 33:22)
HK: Przemysław Jasiński 21 (1x3), Łukasz Ochodek 16, Adam Anduła 15 (1x3), Karol Kupczak 13 (3x3), Marcin Marczyk 13 (2x3), Krzysztof Zieliński 9, Jacek Rduch 8, Paweł Czech 2, Oktawian Przeliorz 0, Mateusz Szczotka 0, Błażej Torebko.