Miało być łatwiej
Zespół Hawajskich Koszul miał odnieść planowe zwycięstwo z drużyną Dorala Nysa/Kłodzko i podopieczni trenera Łukasza Szymika wygrali. Jednak mecz nie był dla nich przysłowiowym spacerkiem.
Wydarzenia w pierwszej części meczu zeszły na plan drugi po kontuzji, jakiej doznał najskuteczniejszy zawodnik Hawajskich w poprzednim sezonie Przemysław Jasiński. Z urazem kolana opuścił on halę przy ul. Folwareckiej na noszach i został przewieziony do szpitala. Sytuacja kadrowa żorskiego zespołu zrobiła się nie do pozazdroszczenia, bo przecież ciągle w trakcie rehabilitacji po kontuzji odniesionej w trakcie meczu we Wrocławiu jest drugi skrzydłowy Adam Białdyga.
Gra gospodarzy wydawała się jednak być pod kontrolą. W pewnym momencie prowadzili oni już różnicą 14 punktów. Drugą połowę meczu mocnym uderzeniem rozpoczął Łukasz Ochodek, który zdobył sześć punktów z rzędu, ale potem coś się zacięło. Goście w ósmej minucie trzeciej kwarty doszli „bankowych” na dystans jednego oczka (56:55), a było to następstwem trzech trójek ze strony kłodzczan i dobrej gry Michała Weissa i jego kolegów. Na koniec trzeciej odsłony Oktawian Przeliorz jednak rzucił za trzy punkty, a kolejne cztery oczka dodali meczowi liderzy: Ochodek i Kupczak. Tym samym zawodnicy z Żor wypracowali sobie sześć punktów przewagi. I chociaż goście pierwsze punkty zdobyli w czwartej kwarcie dopiero po upływie 3,5 minuty, a przewaga „bankowych” urosła znów do rozmiarów 13 punktów, to jednak kwarta zakończyła się remisowo, a Michał Lipiński trafiając w końcówce dwie trójki ustalił przewagę gospodarzy na sześć oczek.
– Jestem dumny z postawy zawodników w tym meczu. Ogromnym wysiłkiem i determinacją, mimo kłopotów kadrowych, nie stracili kontroli nad wydarzeniami na boisku. Nasza obecna sytuacja jest bardzo trudna jednak będziemy walczyć o kolejne zwycięstwa – mówi trener Szymik.
W niedzielę (4 grudnia) ekipę Hawajskich Koszul czeka wyjazdowy mecz z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Kolejny mecz w Żorach zespół trenera Szymika zagra 10 grudnia, kiedy to zmierzy się z Pogonią Prudnik.

HK BANK SPÓŁDZIELCZY ŻORY – DORAL NYSA/KŁODZKO 88:82 (19:15, 26:23, 18:19, 25:25)
HK: Łukasz Ochodek 24 (3x3), Karol Kupczak 22 (2x3), Marcin Marczyk 15 (2x3), Jacek Rduch 9, Krzysztof Zieliński 8, Oktawian Przeliorz 6 (2x3), Paweł Czech 3, Adam Anduła 1, Przemysław Jasiński 0, Mateusz Szczotka.