Rozstrzygnie ostatni turniej

Zespół trenera Andrzeja Brzezinki staje przed szansą wywalczenia historycznego awansu, bowiem drugi turniej odbędzie się w Wodzisławiu.
Podczas turnieju w Lublińcu mecze były bardzo zacięte. Zorza zaczęła od pechowej porażki z drużyną MOSM Tychy 2:3. W piątym secie wodzisławianki przegrały 13:15. W swoim drugim występie zespół Zorzy bez większych problemów pokonał Dębowiankę Dębowiec 3:0. O tym, czy zajmie pierwsze miejsce w tabeli, decydował ostatni mecz turnieju, w którym siatkarki z Wodzisławia zmierzyły się z gospodyniami – Victorią Lubliniec. Zorza przegrywała już 0:2 w setach. Ambitnie grające zawodniczki z Wodzisławia doprowadziły do tie-breaku, ale w nim przegrały 12:15.
Obecnie w tabeli zespołów rywalizujących o awans do II ligi prowadzi MOSM Tychy z dorobkiem pięciu punktów. Taki sam bilans ma Dębowianka. Po cztery punkty mają na swoich kontach Zorza i Victoria. O tym, kto będzie cieszył się z awansu, zadecydują mecze drugiego turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w dniach 25-27 lutego w Wodzisławiu.