Zorza zagra o awans

Podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki w trzech meczach nie straciły ani jednego seta. Dzięki tej wygranej Zorza zapewniła sobie prawo organizacji turnieju finałowego.
W trakcie trzech dni zmagań w Wodzisławiu siatkarki miejscowej Zorzy nie pozostawiły złudzeń, komu należy się start w turnieju finałowym. Gospodynie nie dały swoim rywalkom żadnych szans. Zespół trenera Brzezinki najpierw pokonał Tukana Iwiny 3:0. W poszczególnych setach siatkarki Zorzy wygrywały do 14, 20 i 13. W swoim drugim występie równie łatwo wygrały ze Startem Łódź. Zawodniczki Startu w pierwszym secie zdobyły 15, w drugim 14, a w trzecim 20 punktów. Te dwie wygrane zapewniły Zorzy awans do turnieju finałowego. W swoim ostatnim występie gospodynie znów nie dały szans przeciwniczkom. Tym razem wygrały 3:0 z MKS Kozienice (w setach do 16, 22 i 21).
Turniej finałowy, którego zwycięzca zapewni sobie awans do II ligi, odbędzie się w Wodzisławiu w dniach 13-15 kwietnia. Rywalkami Zorzy w walce o upragniony awans będą zespoły Libero Wałcz, UKS I LO z Łańcuta oraz AZS Jedynka Łomża.