Hotel w barwach JSW

Hotel Różany Gaj stoi w najbardziej prestiżowej części Gdyni, na Kamiennej Górze, sto metrów od bulwaru oraz plaży. Weekend dla dwóch osób w takim miejscu to wydatek około tysiąca złotych. Do dyspozycji gości będą luksusowe, klimatyzowane pokoje, restauracje, tarasy. Właścicielem obiektu jest Jastrzębska Spółka Węglowa. – To spadek po kopalniach, które były właścicielami ośrodków wczasowych, stadionów, pawilonów handlowych, a przede wszystkim niemal 20 tysięcy mieszkań w 284 budynkach w różnych miastach, które zajmują grunty o powierzchni 169,7 ha – tłumaczy Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowa JSW.
Jak dodaje, koncern trzy razy chciał sprzedać ten obiekt, ale nie było chętnych. W tej sytuacji zdecydował się go wyremontować, by dalej nie niszczał. Nie zamierza jednak zajmować się działalnością hotelarską, dlatego też wydzierżawił go firmie, która prowadzi już kilka innych hoteli na terenie Trójmiasta. To Dobry Hotel. Spółka nie chce na razie zdradzić, ile kosztował ją remont. Na pewno chodzi jednak o miliony złotych. – Nie był to drobny remont, tylko gruntowna modernizacja bardzo zniszczonego, zabytkowego obiektu. Koszty nie są jeszcze doszacowane. Prace dobiegają końca – wyjaśnia Katarzyna Jabłońska-Bajer.
Czy pracownicy JSW będą mieli tam jakieś szczególne zniżki? – To obiekt typowo komercyjny. Nie dofinansowujemy wypoczynku pracowników w konkretnych obiektach. O promocjach będzie decydował gospodarz – ucina rzeczniczka. Hotel otworzy podwoje w październiku, choć jeszcze nie podano daty. – Wyznaczy ją firma prowadząca obiekt. Organa nadzoru dokonują odbiorów – wyjaśnia Katarzyna Jabłońska-Bajer. Warto dodać, że Różany Gaj nie jest jedynym obiektem wypoczynkowym koncernu. W ramach tzw. Grupy Kapitałowej JSW działalność turystyczno-wypoczynkową prowadzi Jastrzębska Spółka Ubezpieczeniowa, który ma trzy ośrodki: Diament w Pobierowie, Neptun w Sianożętach i Turnia w Zakopanem. Jest jeszcze Dargin w gminie Harsz, ale ten pójdzie na sprzedaż.

Symbol luksusu
Hotel Różany Gaj był jednym z symboli przedwojennego luksusu letniskowej Gdyni. Powstał w 1929 roku. Podczas wojny został zdewastowany. W 1971 roku kupiła go kopalnia Zofówka. Obiekt został rozbudowany, a od 1990 roku przyjmował gości jako Antracyt. W 1998 roku dzierżawca dobudował część ostatniego, czwartego piętra. Potem hotel wrócił do dawnej nazwy, a teraz JSW postanowiła gruntownie go odrestaurować, pozostawiając tylko bryłę, a wnętrza zaaranżować od podstaw zgodnie z najnowszymi trendami. Całość zachowała nadmorski charakter, który idealnie wkomponowuje się w sąsiadującą zabudowę.

Komentarze

Dodaj komentarz