Hokeiści wygrali w Sosnowcu

Opromienieni zdobyciem Pucharu Polski hokeiści JKH GKS Jastrzębie odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo. W Sosnowcu pokonali Zagłębie 8:3.

Już w pierwszej tercji jastrzębianie pokazali gospodarzom, kto będzie stroną przeważającą. Ich ofensywna gra przyniosła dwa gole zdobyte w odstępie ośmiu minut przez Mateusza Danieluka i Szymona Marca. Sosnowiczanie próbowali walczyć, ale w drugiej tercji na trafienie Macieja Szewczyka zespół JKH odpowiedział kolejnymi czterema golami. Bohaterem meczu był kapitan zespołu z Jastrzębia-Zdroju Maciej Urbanowicz. Popularny „Urban” zdobył w tym meczu dwa gole, a przy dwóch kolejnych asystował.
Ta wygrana pozwoliła ekipie JKH GKS Jastrzębie utrzymać pozycję wicelidera Polskiej Ligi Hokejowej.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 2:8 (0:2, 2:4, 1:2)
0:1 Danieluk - Marzec - Zatko (8.40)
0:2 Marzec - Prochazka (16.54)
1:2 Szewczyk - Voznik (24.03)
1:3 Urbanowicz - Prochazka (24.33)
1:4 Prochazka - Urbanowicz (28.57)
1:5 Zatko (30.56)
1:6 Marzec - Kral (32.40)