Wrócili na zwycięską ścieżkę

Na początku pierwszej partii jastrzębianie wywalczyli niewielką przewagę i wydawało się, że na pierwszą przerwę techniczną mogą zejść z przewagą nawet czterech oczek, bo prowadzili już 7:4. Podopieczni Lorenzo Bernardiego przegrali jednak trzy akcje z rzędu (także przez swoje błędy w ataku) i dopiero potem zdobyli oczekiwany ósmy punkt. Przy stanie 13:13 zawodnicy obu drużyn rozegrali najdłuższą akcję tego seta, a punkt - po autowym ataku Bartosza Krzyśka - wywalczyli siatkarze z województwa śląskiego, którzy kilka chwil później drugi raz w meczu zeszli z przewagą na przerwę techniczną. Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla wygrywali już nawet 20:17, ale gospodarze szybko wyrównali po zatrzymaniu blokiem Krzysztofa Gierczyńskiego. Mecz trwał i trwał... Ostatecznie seta wygrali goście 34:32, po dwóch błędach AZS-u, w ataku i przyjęciu zagrywki.
Drugi set nie trwał już tak długo i nie był tak wyrównany. Akademicy z Olsztyna dotrzymywali jastrzębianom kroku tylko do pierwszej przerwy technicznej. Potem błędy gospodarze skrzętnie wykorzystywali zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju, którzy uzyskiwali coraz większą przewagę i kontrowali wydarzenia na parkiecie, zwyciężając ostatecznie 25:15. Trzeci set był wyrównany do stanu 15:15. Nagle, cztery punkty z rzędu, zdobyli podopieczni Radosława Panasa i ożywili nadzieje swoich kibiców na dobry wynik w inauguracyjnym meczu 16. kolejki PlusLigi. Jastrzębianie rozpoczęli pogoń i mogli doprowadzić do wyrównania po 23, ale atakujący Michał Kubiak przekroczył linię trzeciego metra. Partię na przewagi wygrali gospodarze po ogromnym błędzie sędziów, którzy nie zauważyli autowego ataku zawodnika olsztynian.
Plasujący się znacznie niżej w tabeli siatkarze AZS-u objęli w czwartym secie wysokie prowadzenie i wszyscy spodziewali się tie-breaka. Komplet punktów za wygraną 3:1 zgarnęli jednak jastrzębianie. Olsztynianie nie poradzili sobie z zagrywką Michała Łasko i sami popełniali dziecinne błędy, przez co najpierw dali się dogonić, a potem ulegli 21:25.

AZS Indykpol Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 1:3 (32:34, 15:25, 25:23, 21:25)

AZS: Krzysiek, Hernan, Sobala, Hain, Gruszka, Ferens, Żurek (libero) – Skup, Mariański, Łukasik.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Tischer, Holmes, Czarnowski, Kubiak, Gierczyński, Wojtaszek (libero) – Bontje, Violas, Malinowski, Martino.