JKH GKS Jastrzębie jest bardzo bliski awansu do finału / Dominik Gajda

Spotkanie rozpoczęło się udanie dla zespołu trenera Jirego Reznara. W 16. minucie objął on prowadzenie po tym, jak Petr Lipina dobił strzał Mateusza Danieluka. Jednak radość w szeregach jastrzębskiej drużyny nie trwała długo. Bronislav Janosz wykorzystał podanie Milana Baranyka i Ramon Sopko musiał skapitulować. Wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza tercja.
Na początku drugiej gospodarze w krótkim odstępie czasu zdobyli dwa gole. Najpierw na prowadzenie wyprowadził ich Mikołaj Łopuski, który wykorzystał bierną postawę jastrzębskich obrońców i „na raty” pokonał bramkarza JKH. Niespełna pół minuty później Adrian Parzyszek objechał bramkę Ramona Sopko i strzałem w krótki róg zaskoczył słowackiego golkipera. Reakcja trenera Reznara była natychmiastowa i między słupkami pojawił się Kamil Kosowski. Jeszcze w tej odsłonie jastrzębianie zdołali odrobić straty. Najpierw strzałem spod niebieskiej linii kontaktowego gola zdobył Miroslav Zatko, a w momencie kiedy na ławce kar siedzieli Teddy Da Costa i Bronislav Janosz do wyrównania doprowadził Mateusz Danieluk.
W trzeciej tercji hokeiści obu drużyn więcej uwagi niż grze poświęcili walce. W efekcie raz po raz lądowali na ławce kar. Gole już nie padły. Podobnie było w pięciominutowej dogrywce. W efekcie mecz musiały rozstrzygnąć rzuty karne. W nich lepsi okazali się jastrzębianie. Do bramki Przemysława Witka trafili Radek Prochazka i Petr Lipina. Kosowskiego nie potrafili pokonać Milan Baranyk i Jonathan Zion. W ten sposób jastrzębianie wygrali drugi mecz półfinałowy. Do awansu do finałowej batalii brakuje im jeszcze dwóch zwycięstw. Kolejny mecz tych drużyn już w środę (6 marca) na lodowisku w Tychach.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 3:4 (1:1, 2:2, 0:0, 0:0), karne 0:2
0:1 Lipina – Danieluk – Kral (15.35)
1:1 Janosz – Baranyk (16.23)
2:1 Łopuski – Da Costa (22.58)
3:1 Parzyszek – Baranyk – Janosz (23.34)
3:2 Zatko – Kral (28.08)
3:3 Danieluk – Kral – Lipina (36.26)

Tychy: Witek – Sokół, Majkowski, Galant, Pasiut, Witecki; Dutka, Jakesz, Woźnica, Szimiczek, Bagiński; Csorich, Zion, Łopuski, Da Costa, Bernat; Wanacki, Guzik, Baranyk, Parzyszek, Janosz.
JKH: Sopko(23.35 Kosowski) – Zatko, Górny, Danieluk, Kral, Lipina; Mateusz Rompkowski, Karliczek, Urbanowicz, Prochazka, Salamon; Bryk, Labryga, Bordowski, Słodczyk, Zdenek; Dąbkowski, Kapica, Kogut, Maciej Rompkowski, Kulas.