Za chwilę Maciej Wieczorek zdobędzie pierwszego gola dla Fortecy / Arkadiusz Kuta

Forteca jako jedna z nielicznych czwartoligowych drużyn na Śląsku rozegrała tej wiosny dwa mecze. Przed dwoma tygodniami pokonała na własnym boisku zespół KS Wisła 4:0. W sobotę (13 kwietnia) piłkarzy ze Świerklan czekało znacznie trudniejsze zadanie, bowiem czekał ich wyjazdowy mecz z aspirującym do awansu do III ligi GKS 1962 Jastrzębie. Spotkanie rozgrywane było w nietypowych okolicznościach, bowiem klub z Jastrzębia-Zdroju trzy pierwsze spotkania w roli gospodarza tej wiosny musi grać bez publiczności. Trybuny stadionu miejskiego świeciły więc pustkami. Piłkarze dostosowali się do minorowej atmosfery i w pierwszej połowie z boiska wiało nudą. O to, by w protokole sędzia mógł coś wpisać, zadbał bramkarz gospodarzy Grzegorz Drazik. Na cztery minuty przed zakończeniem premierowej połówki niepotrzebnie wyszedł do piłki zagranej przez Kamila Pancera i przegrał pojedynek biegowy z Maciejem Wieczorkiem. Napastnikowi Fortecy nie pozostało nic innego jak strzelić do pustej bramki.

Po przerwie gospodarze rzucili się do zdecydowanych ataków, ale zamiast wyrównania sprawili gościom drugi prezent. Tym razem jego autorem był Łukasz Gad. Pancer zdobył dzięki niemu chyba najłatwiejszego gola w karierze. W końcowych minutach tego spotkania jastrzębian dobił Bartłomiej Sikorski, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem GKS-u. Piłkarze Fortecy chyba nie spodziewali się, że zdobycie kompletu punktów przyjdzie im tak łatwo.

– Moi zawodnicy żyli chyba jeszcze przygotowaniami do sezonu. Myśleli, że to kolejny sparing, a nie mecz o stawkę. Zostało jeszcze 14 spotkań i wiele punktów do zdobycia, ale z taką grą o awansie możemy zapomnieć - mówił po meczu Grzegorz Łukasik, trener GKS 1962 Jastrzębie.

GKS 1962 JASTRZĘBIE - FORTECA ŚWIERKLANY 0:3 (0:1)

Wieczorek 41., Pancer 55., Sikorski 85.

GKS: Drazik – Duda, Pacholski, Gad, Lorenc (89. Ułasewicz) - Hajczuk (65. Szweda), Wrana, Gorzała, Musioł (52. Dudziński) - Gryta, Jadach.

Forteca: D. Ucher – Lubszczyk, Uliarczyk, Wrzask, A. Ucher, Kuczok, Zmuda (78. Gąsior), Sikorski (89. Musiolik), Pastuszak, Wieczorek (88. Kozik), Pancer (71. Szypuła).