Remisy na szczycie

Pierwszy punkt w nowym sezonie zdobyła drużyna Chałupek, która postawiła się dotychczasowemu wiceliderowi. Dąb Gaszowice „zgodnie z planem” prowadził do przerwy, ale po zmianie stron gospodarze doszli do głosu i wygrali drugą połowę 2:1. Ten remis to dla zespołu zamykającego tabelę bardzo cenny wynik. We wcześniejszych spotkaniach niedawny piątoligowiec tracił ogromną liczbę bramek, tym razem skończyło się na dwóch w konfrontacji z jednym ze skuteczniejszych zespołów.W trzech ostatnich spotkaniach regularnie po dwie bramki tracili piłkarze Samborowic, którzy niespodziewanie z jednym punktem na koncie wyprzedzają tylko Chałupki.Po raz trzeci z rzędu zremisowała jedenastka Kornowaca. Dobra postawa tego zespołu nie przekłada się na pozycję w tabeli. Choć drużyna ta nie przegrała jeszcze meczu, to w bilansie punktowym remisy w trzech spotkaniach dają tyle samo, co zwycięstwo i dwie porażki.Niemal pewne zwycięstwo pozwolił sobie wydrzeć aktualny lider. Piłkarze Tworkowa prowadzili do przerwy 2:0 na boisku w Górkach, jednak w drugiej połowie jeden z najlepszych strzelców ostatnich sezonów w Bemacie Lyski, Sebastian Sitek, zdołał doprowadzić do wyrównania stanu meczu.Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze rezerw czwartoligowej Unii Racibórz oraz Nędzy. Raciborzanie pokonali drużynę Pstrążnej, aplikując jej tyle bramek, ile straciła w trzech wcześniejszych spotkaniach.Punkt z boiska Buku wywiozła Unia Turza Śl. Oba zespoły z identycznym dorobkiem punktowym sąsiadują ze sobą w tabeli i oba mają na koncie zwycięstwa z czwartoligowymi rezerwami. Unia wygrała 5:2 z Unią II, a Buk pokonał 4:2 Przyszłość II Rogów.Wyniki 4. kolejki: Bemat Lyski – Kornowac 2:2 (1:1) Wojciechowski, Kwiczala – Kowol, Porwoł, Unia II Racibórz – Pstrążna 4:1 (1:1) Kowalczyk, Frydryk, Czarnecki, Gawron – Boczek, Buk Rudy Wielkie – Unia Turza Śląska 1:1 (0:0) M. Bok – Adamiec, Włókniarz Nędza – Adamowice 3:2 (2:1) J. Depta, Pielczyk, Malina – Potrząsaj, Dyrszka, Samborowice – Przyszłość II Rogów 0:2 (0:1) Palenga, Szczyrba, Chałupki – Dąb Gaszowice 2:2 (0:1) Pierchała 2 dla Gaszowic, Górki Śląskie – Tworków 2:2 (0:2) S. Sitek 2 – Rybarz, Popławski, Rafako Racibórz – Krzyżkowice 4:2 (3:0) Wilk, Borzucki.1. Tworków 4 8 17:82. Gaszowice 4 8 11:63. Lyski 4 8 10:84. Rafako 4 7 15:105. Rogów II 4 7 7:66. Kornowac 4 6 6:57. Krzyżkowice 4 6 9:108. Turza 4 5 8:79. Górki 4 5 11:1110. Nędza 4 5 9:911. Pstrążna 4 5 7:812. Rudy Wlk. 4 5 8:1013. Unia II 4 4 7:814. Adamowice 4 2 6:815. Samborowice 4 1 3:716. Chałupki 4 1 10:23