20044510
20044510

Przełożony z powodu deszczu finał z udziałem sześciu par odbył się w przedostatnią sobotę października na torze w Częstochowie. Rybniczanie zdobyli 22 punkty (Cieślar 12, Chochliński 10) i wyprzedzili o dwa punkty uznawanych za faworytów gospodarzy ze Speedwaya Częstochowa Mateusza Kowalczyka (8 pkt) i Damiana Romańczuka (12). Na trzecim miejscu z dorobkiem 12 pkt uplasowali się mali żużlowcy z Wawrowa Marcin Podlaszewski (8) i Adrian Cyfer (4).Ozdobą mistrzowskiego turnieju był wyścig czwarty, w którym po interesującej walce 12-letni rybniczanin Kamil Piecha pokonał 15-letniego mistrza Polski w miniżużlu Mariusza Kowalczyka. Na mecie reprezentant Rybek wyprzedził rywala ledwie o kilka centymetrów. Przypomnijmy, że w pierwszych historycznych mistrzostwach Polski w miniżużlu Kamil Cieślar zdobył brązowy medal.