20045107
20045107

Dla faworyzowanych gospodyń wydarzeniem w tym meczu był powrót do gry po blisko rocznej przerwie spowodowanej kontuzją, Małgorzaty Majerek. Reprezentacyjna zawodniczka zdobyła pierwszą bramkę w spotkaniu. Żorzanki trzymały się dzielnie – po pierwszym kwadransie gry prowadziły nawet 7:6, a tuż po zmianie stron doprowadziły do stanu 15:16. Później jednak rosła przewaga miejscowych. W 24. min drugiej połowy zespoły dzielił dystans 9 punktów (18:27).W sobotę, 18 grudnia, o godz. 18 Pogoń zmierzy się w hali przy Folwareckiej z AZS AWFiS Naftą Gdańsk.SPR Lublin – Pogoń 1922 Żory 30:22 (16:13)Pogoń 1922: Henne, Pałkowska – Pałgan 5, Przygodzka 4, Szyszkiewicz 4, Kaczyńska 3, Wojciechowska 3, Echolc 3, Pogłód, Rózga, Moćko, Wasak, Grudka. (gk)* * *W ubiegłą środę piłkarki ręczne Pogoni Żory uległy we własnej hali Zagłębiu Lubin 21:28. Podopieczne trenerów Mirosława Szczurka i Romana Kamińskiego przeciwstawiły rywalkom ogromną ambicję i wolę walki. Ustępowały umiejętnościami i warunkami fizycznymi. Roślejsze szczypiornistki Zagłębia znakomicie broniły dostępu do swojej bramki i skutecznie atakowały. Na dobry początek zdobyły dwa gole, potem Barbara Henne fenomenalnie obroniła kilka strzałów ich. W 16. min gospodynie wyrównały (5:5), lecz za chwilę popełniły serię błędów i Zagłębie zyskało pięciobramkową przewagę. Żorzanki przegrały pierwszą część meczu 9:14.Na drugą połowę zawodniczki Pogoni wyszły jeszcze bardziej zdeterminowane. Ciągle jednak traciły zbyt dużo bramek. Przełom nastąpił w 42. min – w krótkim czasie przewaga Zagłębia zaczęła topnieć. Kiedy Katarzyna Echolc po raz kolejny trafiła do siatki, zmniejszając stratę swojego zespołu do jednego punktu (20:21), Bożena Karkut, trenerka lubinianek poprosiła o czas. W tym momencie odżyły nadzieje żorskiej publiczności na zwycięstwo.Skończyło się na kilku chwilach euforii. Zagłębianki nie pozwoliły sobie wydrzeć kompletu punktów. Przyjezdnym wystarczyły do odnalezienia się na boisku chwila odpoczynku i wskazówki trenerki. W ostatnich minutach zdobyły jeszcze siedem bramek. Gospodynie odpowiedziały tylko jednym golem. (zn)KS Pogoń 1922 Żory – Zagłębie Lubin 21:28 (9:14)Pogoń: Henne, Pałkowska – Pogłód 1, Grudka, Pałgan 3, Przygodzka 1, Szyszkiewicz 3, Wojciechowska 4, Gawłowicz, Echolc 4, Kaczyńska 4, Wasak