post image
W piątek na Dniach Raciborza wystąpi Kult / www.raciborz.pl

To będzie w mieście bardzo koncertowy weekend. W ramach Dni Raciborza organizatorzy zapraszają 14 czerwca na dziedziniec Zamku Piastowskiego. O godzinie 18.30 wystąpi grupa rockowa Glayzy, która powstała pod koniec 1992 roku w Wierzniowicach (Dolní Lutyně-Věřňovice) na Śląsku Cieszyńskim. Obecny skład: Helena Wodecka – śpiew, Magda Toboła - instrumenty klawiszowe, teksty piosenek, Maja Toboła - gitara akustyczna, René Wodecki – gitara, Bogdan Brzeźniak - gitara basowa,
Miroslav Zuk - perkusja.

Około 21 na scenie pojawi się Kult z Kazikiem Staszewskim - największa gwiazda tegorocznych Dni Raciborza.

15 czerwca o 11z Bulwarów Nadodrzańskich wyruszą na Odrę pływadła. To przeróżne dziwne, czasem bardzo dziwne pojazdy wodne, którymi ich konstruktorzy przepływają kilkadziesiąt kilometrów aż do Kędzierzyna-Koźla.

W tym samym czasie w Zamku Piastowskim rozpocznie się Festiwal przedsiębiorczości. Innowacje - praca - edukacja „Od 20 lat malujemy Odrą świat”. Dalej o 15.30 animacje dla dzieci z Ciocią Klocią, 16 - Wesoła Ferajna Berniego, a o 17.15 zagra Raciborska Orkiestra Dęta Plania. O 18.30 wystąpi Kabaret Jurki z Zielonej Góry, a o 20 Juicy Pop. Ostatnią atrakcją dnia będzie potańcówka z zespołem Kurcbend.

W niedzielę, w Muzeum o 12, odbędzie się Intronizacja Króla Kurkowego Raciborskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Od 13 do 19 w zamku będzie świętował powiat. Imprezę zakończy koncert zespołu Krzikopa.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.