post image
Odwiedzający piknik korzystali z okazji na zrobienie wyjątkowych zdjęć / Martyna Ludwig

Oficjalne uroczystości na uczczenie setnej rocznicy powstań śląskich rozpoczęły się w Rybniku już o godz. 9 na cmentarzu komunalnym, gdzie przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty na mogile dowódców powstańczych. Tam również przemówił prezydent Rybnika oraz rozbrzmiały wspomnienia o Alfonsie Zgrzebnioku. O 10 w kościele Matki Bożej Bolesnej miała miejsce msza za poległych.

Następnie uroczystości przeniosły się na kampus. Aż do godz. 17 można było zobaczyć tam inscenizacje prowadzone przez grupy rekonstrukcyjne, posłuchać Śląskiej Bajarki, wziąć udział w warsztatach lub skosztować wojskowej kuchni. Wielu odwiedzających chętnie robiło sobie zdjęcia w Retro Atelier i skorzystało z okazji by przymierzyć mundury lub obejrzeć broń, wyposażenie i wojskowe pojazdy.

O 13 odbył się plenerowy spektakl "Za mało na wojnę, za dużo na pokój".

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

  • Slonzok,niy Polok.. Gloryfikacja slaskiej wojny domowej...Slązacy w polsko-niemieckiej wojnie o węgiel zostali zmanipulowani obietnicami krowy i autonomii...Strzelali do siebie..Dzisiaj Polacy robią sobie na ich grobach i pamieci pikniki i festyny...Hanba..
  • rybniczok piknikpowstance doprowadzyli do komuny

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.