Zremisowali wygrany mecz [ZDJĘCIA]

Bardzo emocjonujące widowisko zobaczyli kibice, którzy wybrali się na sobotni mecz GKS-u Jastrzębie z Miedzią Legnica. Jastrzębianie oprócz zdobycia ligowych punktów, mieli też nadzieję na udany rewanż, za przegrany mecz pucharu Polski.
W początkowej fazie spotkanie lepsze sytuacje stwarzali sobie miejscowi. Swoje szanse mieli m.in. Bojdys, Mróz czy Ali. Gdy goście przejęli inicjatywę – z groźną kontrą wyszedł GKS i za sprawą precyzyjnego strzału Wróbla, objął prowadzenie 1:0, którego nie oddał do końca pierwszej połowy.
W 67. minucie było już 2:0 dla miejscowych. Strzał Mroza sparował Załuska, ale przy dobitce Aliego był już bezradnych. Chwilę później powinno być 3:0, jednak znakomitej okazji nie wykorzystał Wróbel, podobnie jak kilka minut później Kulawiak. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce spotkania. Najpierw kontaktowego gola, strzałem głową z najbliższej odległości zdobył Musa, a dwie minut przed końcem regulaminowego czasu gry Pawełka pokonał Marquitos. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, z którego dużo bardziej zadowoleni byli goście.
W najbliższy weekend jastrzębianie będą pauzować, ponieważ ich mecz z Puszczą Niepołomice został przełożony na 26 listopada.

KONFERENCJA POMECZOWA
Jarosław Skrobacz, trener GKS-u Jastrzębie
Trudno cokolwiek powiedzieć po takim meczu, najchętniej nie komentowałbym tych 90 minut. W szatni panuje atmosfera, jakbyśmy przegrali bardzo ważny mecz. Z drugiej strony, musimy do tego podejść inaczej. Wiemy, z kim graliśmy, z drużyną która moim zdaniem jest faworytem tej ligi. Mieliśmy pomysł na ten mecz, który realizowaliśmy dość dobrze. Niestety, dwie niewykorzystane okazje na 3:0, sprawiły, że podaliśmy rywalowi tlen. Uwierzyli, że skoro my nie chcemy strzelać bramek, to może oni to zrobią. Końcówka była szalona, przy 2:2 nadziewaliśmy się na kontry i ten mecz mógł się zakończyć różnie. Pozostały nam 3 spotkania do końca rundy, mam nadzieję, że zagrany w nich nie gorzej niż dzisiaj.

GKS Jastrzębie – Miedź Legnica 2:2 (1:0)
: Jakub Wróbel (38.), Farid Ali (66.) – Bozo Musa (80.), Marcos Garcia Barreno 88’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Farid Ali, Łukasz Norkowski, Marek Mróz, Kamil Jadach (67. Daniel Liszka), Damian Tront, Jakub Wróbel.

Fotorelacja: Dominik Gajda

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt