Jastrzębie z Pucharem Wyszehradzkim [ZDJĘCIA]

Drugie trofeum w tym sezonie wywalczyli hokeiści GKS-u JKH Jastrzębie. Po zdobyciu Pucharu Polski, podopieczni Roberta Kalabera wywalczyli Puchar Wyszehradzki.
W finale tych rozgrywek jastrzębianie rywalizowali z wicemistrzem Słowacji – HK Nitrą. W pierwszym meczu rozegranym na Słowacji JKH zwyciężyło 2:1. W czwartek na Jastorze odbył się rewanż i gospodarze do wywalczenia trofeum potrzebowali minimum remisu.
Po bezbramkowej, pierwszej tercji, w drugiej wynik spotkania otworzyli przyjezdni, a na listę strzelców wpisał się Sloboda. W 31. minucie goście prowadzili już 2:0 po trafieniu Bucka. Miejscowi, tuż przed końcem III tercji zdobyli bramkę kontaktową, a jej autorem był Urbanowicz. Zaraz na początku ostatniej odsłony tego spotkania na 2:2 trafił Kasperlik. Jak się okazało był to ostatni gol tego spotkania i to jastrzębianie ostatecznie cieszyli się ze zdobycia pucharu.

JKH GKS Jastrzębie - HK Nitra 2:2 (0:0, 1:2, 1:0)
0:1 Sloboda (Bucek) 22:22
0:2 Bucek (Versteeg, Koys) 31:19, 5/4
1:2 Urbanowicz (Auvinen, Jabornik) 39:59, 5/3
2:2 Kasperlik (Jabornik, Iossafov) 40:57, 5/3

Wynik dwumeczu 5:4 dla JKH GKS Jastrzębie.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Jass, Górny, Urbanowicz, Paś, Wałęga - Jabornik, Auvinen, Kasperlik, Virtanen, Iossafov - Gimiński, Michałowski, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Matusik, Wróbel.

HK Nitra: Hanuljak - Pupak, Versteeg, Koys, Kerbashian, Yellow Horn - Mezei, Morrisson, Siska, Kollar, Scheidl - Sloboda, Kubka, Bucek, Lusnak, Blackwater - Nemec, Caladi, Hrusik, Minarik, Csanyi.

Strzały: 27 - 39 / Kary: 18 - 26 / Widzów: 800.