Volley przegrał z Kętami [ZDJĘCIA]

Siatkarze rybnickiego Volleya, w przedostatniej kolejce zasadniczego sezonu II ligi, podejmowali na swoim parkiecie ekipę Kęczanina Kęty. Ewentualna wygrana zapewniłaby podopiecznych Wojciecha Kasperskiego awans do play off.
Pierwsze dwa sety pokazały, że spotkanie to będzie bardzo zacięte. O ile inauguracyjna partia padła łupem miejscowych, to druga należała do gości. W trzecim secie minimalnie lepsi ponownie okazali się siatkarze z Kęt. Rybniczanie myśląc o wygranej, musieli więc doprowadzić do tie breaku. I ta sztuka im się udała. Tyle tylko, że w decydującym secie znacznie lepsi byli przyjezdni, którzy wygrali 15:7 i cieszyli się ze zwycięstwa w całym meczu 3:2.
Ta porażka spowodowała, że rybniczanie nie są pewni udziału w play off. Volley musi w ostatniej kolejce zdobyć przynajmniej punkt na terenie lidera, z którym zagra 15 lutego, bądź liczyć na potknięcie ekipy z Opola, czyli obecnie 5. ekipy ligowej tabeli. (pm)
Więcej w najbliższych Nowinach.
Zapraszamy do fotorelacji z meczu Volley Rybnik – Kęczanin Kęty. Fot. Dominik Gajda.