post image

Jest pierwszy przypadek koronawirusa na terenie powiatu - na terenie chirurgii. Szpitalny oddział trzeba było zamknąć!

Wczoraj wieczorem Sanepid w Wodzisławiu Śląskim powiadomił o pierwszym przypadku zachorowania na koronawirusa na terenie powiatu wodzisławskiego. Jest to pacjent wcześniej hospitalizowany w szpitalu w Raciborzu, a następnie przyjęty na Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu. Natychmiast po zdiagnozowaniu pacjent ten został z Wodzisławia Śl. przewieziony na Oddział Chirurgii Szpitala Zakaźnego w Raciborzu, gdzie jest otoczony opieką medyczną.Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu został czasowo zamknięty. Wszczęto wszelkie procedury obowiązujące w takiej sytuacji. Personel oraz wszyscy pacjenci oddziału (28 osób) zostali odizolowani, objęci badaniami oraz kwarantanną do czasu uzyskania wyników badań. Sytuację na bieżąco monitoruje Sanepid.

Teren szpitala został zdezynfekowany. Zarządzono też wzmożony nadzór sanitarno-epidemiologiczny na pozostałych oddziałach.

O czasowym zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej zostały powiadomione wszystkie okoliczne szpitale, Pogotowie Ratunkowe oraz służby zarządzania kryzysowego. Pacjenci wymagający pilnych zabiegów chirurgicznych będą kierowani do szpitali w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku, Żorach i innych miejscowości.

W związku z zaistniałą sytuacją starosta Leszek Bizoń zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego.

- O rozwoju sytuacji będziemy informować na stronie www.powiatwodzislawski.pl oraz PPZOZ www.zoz.wodzislaw.pl - zapowiada Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

 

 

Komunikat dyrekcji PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl.

 

 

 

Dyrektor PPZOZ informuje, że w dniu 31 marca br. Sanepid w Wodzisławiu Śląskim powiadomił o pierwszym przypadku zachorowania na koronawirusa na terenie powiatu wodzisławskiego. Jest to pacjent z powiatu raciborskiego hospitalizowany i wypisany ze Szpitala Rejonowego im. J. Rostka w Raciborzu, a następnie przyjęty na Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śląskim zanim jeszcze ten szpital został przekazany w szpital zakaźny,. Niezwłocznie po zaobserwowaniu objawów, mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem, pacjent został poddany izolacji i diagnostyce pod kątem infekcji SARS-CoV -2. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku pacjent został przewieziony do Szpitala Zakaźnego w Raciborzu, gdzie jest otoczony opieką medyczną.

 

W chwili obecnej, trwa postępowanie epidemiologiczne, mające na celu określenie kręgu osób, które mogły mieć styczność z zarażonym pacjentem oraz maksymalne ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie PPZOZ. W tym celu wszczęto wszelkie procedury obowiązujące w takiej sytuacji. Wstrzymano przyjęcia do Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Personel oraz wszyscy pacjenci ww. oddziału zostali odizolowani, objęci badaniami oraz kwarantanną do czasu uzyskania wyników badań na obecność wirusa. Na terenie Szpitala wdrożono wzmożony nadzór sanitarno-epidemiologiczny.

Galeria

Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.