post image
Dzięki rewitalizacji zabytkowa Baszta będzie przystosowana do potrzeb odwiedzających / www.wodzislaw-slaski.pl


Dzięki rewitalizacji zabytkowa Baszta będzie przystosowana do potrzeb odwiedzających. Jednocześnie w Budišovie nad Budišovkou i Jeseníku nad Odrou na Morawach powstaną dwie nowe wieże widokowe. Prace mają potrwać do końca września przyszłego roku .

-To partnerski, polsko - czeski projekt, którego realizacja pozwoli włączyć wszystkie trzy obiekty do szlaku wież widokowych Euroregionu Silesia. Tym samym powstanie nowy szlak turystyczny składający się z 34 obiektów - wież i punktów widokowych, szlaków rowerowych i pieszych, do których można dojechać lub dojść – informuje wodzisławski magistrat.

Wniosek o dofinansowanie projektu złożył czeski Euroregion Silesia i partnerzy: Wodzisław, Budišov nad Budišovkou, Jeseník nad Odrou oraz Stowarzyszeniem Gmin Dorzecza Górnej Odry. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego udało się pozyskać 122 216,40 euro, a wkład miasta wyniesie 21 567,60 euro. Całkowity koszt to 143 784 euro.

Przypomnijmy, miasto starało się już wcześniej o środki na rewitalizację Baszty. W porozumieniu z miastem Budišov nad Budišovkou złożyło stosowny wniosek. Wówczas jednak dofinansowanie nie zostało przyznane. Cel pozostał ten sam, teraz Wodzisław aplikował w porozumieniu z większą liczbą partnerów, co przyniosło efekt.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.