post image
Chcieli nastraszyć kolegę, a teraz mają poważne problemy z prawem / Youtube


Tego można było się spodziewać. Po zeszłorocznej premierze filmu „Joker” z przekonującym do bólu Joaquinem Phoenixem w całym świecie nastąpił wysyp – klaunów świrów. Niestety, moda na straszenie pojawiła się również w naszym regionie.

W Internecie pojawił się filmik z przebierańcem, który grasuje w Gaszowicach, Jejkowicach i Szczerbicach. Straszy i goni ludzi.

Na Fanpage'u Spotted Rybnik ukazał się następujący post: „Piszę aby przestrzec mieszkańców Gaszowic, Szczerbic oraz Jejkowic, ale i zarówno Rybnika przed mężczyzną w przebraniu klauna, który krąży po tych miejscowościach w godzinach wieczornych i biegnie za przypadkowymi osobami, które napotka - ostatnio miałem taką sytuację ze znajomymi, gdy wracałem z orliku. Sprawa została zgłoszona na policję ze względu na to, że już kilka osób skarżyło się na tego człowieka i nie wiemy o co mu chodzi. Chcemy wszystkich przed nim przestrzec i zarazem prosić, aby zgłaszać takie sytuacje na policję.”
Prawda okazała się dość trywialna. Jak nam powiedział podkomisarz Ryszard Czepczor z rybnickiej policji, pięciu 17-latków i jeden 20-latek urządzili sobie głupi żart. - Wszystko działo się na posesji ich 17-letniego, a więc niepełnoletniego kolegi. Nie było biegania po ulicy i straszenia przechodniów – mówi mundurowy. Jak dodaje, rodzice chłopaka złożyli zawiadomienie o groźbach karalnych na policji.

- Sprawę przekazaliśmy prokuraturze, która w poniedziałek zdecyduje o ewentualnych zarzutach. Wszyscy uczestnicy zdarzenia są już znani, zostali też przesłuchani w komendzie. Zeznali, że był to żart, który jednak poszedł za daleko i stąd teraz problemy tych młodych ludzi – podkreśla Ryszard Czepczor. Wszyscy są mieszkańcami powiatu rybnickiego. Incydent miał miejsce na posesji w rejonie Jejkowic.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.