MOSiR Żory.
MOSiR Żory.

Franek Krakowczyk od pięciu lat uczy się modelarstwa w szkółce modelarskiej MOSiR Żory, pod okiem doświadczonego instruktora Jana Pietrzykowskiego. Swoją przygodę z modelarstwem zaczynał od budowy najprostszych modeli. Dziś jest już uczniem 7 klasy i pasjonuje się budową modeli redukcyjnych oraz trenuje w klasie F1E.

Mimo swojego młodego wieku, Franek ma już sukcesy na swoim koncie. Jest już Mistrzem Polski Juniorów z 2018 roku, v-ce Mistrzem Polski Juniorów z tego roku oraz aktualnym Mistrzem Śląska. Jego dobre wyniki i pasja, zostały w ostatnich dniach docenione przez trenera reprezentacji Polski Marka Łysakowskiego. 

- Jest nam niezmiernie miło poinformować że nasz zawodnik - modelarz został powołany do kadry Polski na sezon 2021 w kategorii F1E modeli swobodnie latających sterowanych automatycznie i ma szanse pojechać na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w przyszłym roku w Rumunii. Życzymy dalszych sukcesów młodemu modelarzowi a kolejnych pasjonatów modelarstwa zapraszamy do naszej szkółki - podkreśla MOSiR Żory.

Być może w 2021 roku Franek wystąpi na Mistrzostwach Świata, czego mu życzymy! 

Komentarze

Dodaj komentarz