KMP Żory.
KMP Żory.

Kilka dni temu dzielnicowi – mł. asp. . Witold Lisiak i mł. asp. Mariusz Małek podczas służby odwiedzili jedną z rodzin w swoim rejonie. Podczas rozmowy z dziećmi usłyszeli historię, która ich bardzo poruszyła i zmotywowała do działania. Jak dowiedzieli się mundurowi, z powodu trudności z jakimi mierzą się aktualnie rodzice dzieci, nie dostały one absolutnie żadnych prezentów świątecznych. Nie odwiedził ich Mikołaj, a pod choinką świeciło przysłowiową pustką. Dzieci bardzo przeżywały ten trudny dla nich moment. 

Smutek na ich twarzach spowodował natychmiastowe działanie funkcjonariuszy.

Tą poruszającą historią dzielnicowy mł. asp. Witold Lisiak podzielił się ze swoją koleżanką, również policjantką. Na portalu społecznościowym zorganizowała ona zbiórkę prezentów dla dzieci, która przerosła oczekiwania mundurowych.

- Do rodziny napłynęły licznie deklaracje pomocy, a wśród darczyńców znaleźli się nie tylko mieszkańcy Żor, ale i innych, ościennych miast. Przez weekend znajomi stróżów prawa, w tym między innymi: pracownicy oświaty, samorządu, ratownicy medyczni i ich pociechy przekazali ogrom podarunków, które wczoraj dzielnicowi ofiarowali w ich imieniu dzieciom - informuje żorska komenda policji.

Dzieci otrzymały zabawki, kolorową pościel, artykuły szkolne, bajki i kolorowanki. Dziewczynki otrzymały także kosmetyki oraz biżuterię dla dzieci, słodycze, akcesoria do włosów, gry planszowe czy odzież.

- Z całego serca dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy otworzyli swoje serca i wspólnie z nami przywrócili uśmiech na twarzy tych dzieci. To dzięki Wam rodzeństwo dzisiaj jest szczęśliwe, a my po raz kolejny śmiało możemy ogłosić, że warto pomagać! - dodają policjanci. 

Komentarze

Dodaj komentarz