Ireneusz Stajer.
Ireneusz Stajer.

Jak wielokrotnie informowaliśmy, w trudnej sytuacji znalazło się wielu przedsiębiorców, którzy nie otrzymali pomocy od państwa lub pomoc ta była jedynie symboliczna. Niektórzy z nich zdecydowali się na otwarcie swoich lokali, co spotykało się ze sporym oporem ze strony policji i sanepidu.

Najtrudniejsze chwile w regionie odbywały się pod rybnicką dyskoteką Face2Face, gdzie dochodziło do wysoce emocjonujących interwencji policji. O otwarciu rybnickiego klubu Face2Face pisaliśmy między innymi tutaj: Tłumy na otwarciu klubu Face 2 Face.

Swój lokal otworzył także Pan Dawid, właściciel żorskiej restauracji Gryfna Lama. O Gryfnej Lamie pisaliśmy tutaj: Gryfna Lama w Żorach otwarta. Policjanci weszli do lokalu. Teraz lokal ponownie działa jedynie na wynos.

Można pomóc. Są zrzutki.

W sieci ruszyły zbiórki środków, które pozwolą choć w części wspomóc działalność lokali. 

- Doskonale wiemy, że nie tylko Gryfna Lama w Żorach zaczęła się borykać z olbrzymimi kłopotami. W tym momencie skupiamy się na tym, żeby Gryfna mogła dalej funkcjonować jest potrzebne Wasze wsparcie! Ze względu na to, że za chwile może być taki moment, że nie będzie do czego wracać. Przede wszystkim cały kryzys związany z koronawirusem spadł nagle, a my z dnia na dzień straciliśmy możliwość normalnego funkcjonowania - mimo restrykcji próbujemy i chcemy się otwierać - czytamy w jednej ze zbiórek.

By wspomóc klub Face2Face wystarczy wejść tutaj: https://zrzutka.pl/bu78ak.

By pomóc Gryfnej Lamie wystarczy wejść tutaj: https://zrzutka.pl/nbv9vm.

Komentarze

Dodaj komentarz