Policja Wodzisław Sprawcy grozi kara dożywotniego więzienia
Policja Wodzisław Sprawcy grozi kara dożywotniego więzienia

W czwartek około godziny 9.30 na ulicy Kubsza były partner zaatakował nożem 25-latkę. 31-letni mieszkaniec Zabrza przyjechał do Wodzisławia, gdzie przebywała jego była konkubina. Następnie pod pretekstem kontaktu z dzieckiem zwabił kobietę wraz z 1,5 rocznym dzieckiem do swojego samochodu. 

- Tam zaczął grozić 25-latce nożem, żądając by z nim wróciła. Ostatecznie kobiecie udało się wydostać się z auta. Jednak, gdy próbowała wyciągnąć z pojazdu dziecko, mężczyzna ugodził ją nożem w okolice podudzia – informuje młodszy aspirant Patryk Błasik, oficer prasowy wodzisławskiej policji. 

Głośne krzyki usłyszały pracownice Powiatowego Centrum do spraw Przemocy w Rodzinie, które spłoszyły mężczyznę i udzieliły kobiecie pomocy. Działania wodzisławskich kryminalnych pozwoliły na ustalenie miejsca pobytu poszukiwanego. 

Dzięki współpracy z policjantami z Kuźni Raciborskiej zatrzymano go w Rudach. Rana nie zagrażała życiu 25-latki. Po udzieleniu pierwszej pomocy, została zwolniona do domu. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu. Sprawcy grozi kara dożywotniego więzienia.
 

Komentarze

Dodaj komentarz