WCK Wodzisław Tancerze z Wodzisławia Śląskiego powalczą o najwyższe trofea
WCK Wodzisław Tancerze z Wodzisławia Śląskiego powalczą o najwyższe trofea

W mistrzostwach weźmie udział 8 juniorów i 14 seniorek. Stawka jest bardzo wysoka, a tancerze walczyć będą o najwyższe podium. Co roku zespół przywozi z krajowych mistrzostw złote, srebrne i brązowe medale plasując się zawsze w czołówce najlepszych zespołów w Polsce. Podczas zeszłorocznych mistrzostw tytuł Mistrza Polski w stylu balet wywalczyła Zuzanna Wójtowicz. W tym roku będzie broniła tytułu. Choreografie, które zostaną zaprezentowane na zawodach przygotowały Lenka Krčovà, Klaudia Czapka, Evegeniya Makeeva-Wyputa oraz Izabela Rosmus, Martyna Musiolik, Małgorzata Cebula oraz Zuzanna Wójtowicz. Przygotowania do zawodów trwały cały rok. 

- Mistrzostwa Polski to dla tancerzy zawsze okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i zobaczenia innych dobrych zespołów i solistów. Każdy czeka na ten wyjazd z niecierpliwością – mówi Lenka Krčovà, główny instruktor zespołu. 

W kategorii solo modern zatańczą: Anna Kubicz, Laura Stuka, Jagoda Iglikowska, Zuzanna Halfar, Mateusz Lenczyk, Małgorzata Cebula, Emilia Sopyła, Antonina Nowak, Megan Durczok, Julia Wolny i Izabela Rosmus. Solo baletowe zatańczą Zuzanna Wójtowicz i Anna Kubicz.

Duety w stylu modern zaprezentują Jagoda Iglikowska i Mateusz Lenczyk, Małgorzata Cebula i Emilia Sopyła, Antonina Nowak i Nina Stec oraz Izabela Rosmus i Marta Mołdrzyk. Prócz tego zespół weźmie udział w kategoriach: mini formacja juniorów (kat. 12-16 lat), mini formacja seniorek (kat. pow. 17 lat) oraz duża formacja seniorek (kat. Pow. 17 lat). 
 

Komentarze

Dodaj komentarz