Hanna Kustra
Hanna Kustra

Aktywizm to coś, co lubię, daje poczucie radości, spełnienia, ale i też smutku, czasem i złości. Jest to coś, dzięki czemu możemy czynić dobro. W czasie gdy nastała pandemia, można zauważyć większą aktywność na tym polu. Serce się raduję, że mimo mocnych podziałów, są ludzie wartościowi, którym się chce, którzy dbają i walczą o lepszą jakość naszego otoczenia na różnych płaszczyznach naszego życia. Najbardziej cieszą te drobne kwestie, których nie widać, o których nie mówi się głośno, ale te najszczersze. Szyliśmy maseczki, rozdając potrzebującym, zakupywaliśmy środki czystości, jedzenie. Te chwile, kiedy mogliśmy przekazać te dary i widząc tę radość, to coś pięknego, bezcennego.

 

Nie tak dawno został zakupiony oczyszczacz powietrza do rybnickiego przedszkola, dla dzieciaków, które naprawdę tego potrzebują, ze względu na jakość powietrza w naszym mieście. To przedszkole, jak i cała placówka jest bardzo wyjątkowym i magicznym miejscem,  którego kadra oddaje całe serce dla swoich podopiecznych, a wierzcie, że czasem nie jest łatwo. Są to dzieciaki, które nas - dorosłych - bardzo potrzebują, bo są to osoby z niepełnosprawnościami. To wspaniałe osoby, których los nieraz niesprawiedliwie traktuje, są częścią naszego społeczeństwa, które musiało głośno walczyć o to, co dla niektórych jest normą, dniem codziennym. Takie placówki są w całym kraju, jak i w naszym mieście. Moim marzeniem jest, aby byli zauważalni i traktowani nie z litością, ale z szacunkiem, żebyśmy się troszczyli nawzajem, aby nasz kraj i nasze otoczenie było przyjazne dla wszystkich. 

 

Akurat to przedszkole, ta placówka będzie za chwilę w remoncie, z byłego internatu zostaną utworzone nowe sale dla nauki i rozwoju. Zastanów się, może i Ty możesz pomóc? Zadzwoń, zapytaj, zaproponuj pomoc, która teraz będzie małym, drobnym gestem, a zaowocuje w przyszłości  możliwością rozwoju tych osób. A jeśli nie tam, to warto się rozejrzeć, bo czasem nie zauważamy tych mało zauważalnych spraw, które niewielkim kosztem możemy zrobić, aby zmienić coś na lepsze, uwierz ta satysfakcja daje radość poczucie, że warto pomagać.

 

Wkurza nas, że dlaczego my to mamy robić, od tego powinno być Państwo, po to ich wybieramy. Wiemy już od dawna jak jest, że nie ma na nich co liczyć, aktywizm i chęć pomocy to nie jest coś na pokaz, jeśli nie czujesz tego sercem, to nikt cię do tego nie zmusza, chcę tylko zwrócić uwagę na to, że warto, bo to są bezcenne chwile, które w pamięci innych zostaną na zawsze.

 

Komentarze

Dodaj komentarz