Foto: UG Lyski.
Foto: UG Lyski.

Tym razem cel jest inny. Chłopaki w składzie: Jarosław Bluszcz, Marcin Bluszcz, Łukarz Rybarz, Wojciech Pytel oraz Sławomir Małysz zamierzają na rowerach przejechać ok. 700 km i dotrzeć do miasta Kołobrzeg. 

 -Wyprawa rowerowa została podzielona na 4 dni, także 21 maja uczestnicy powinni zameldować się na plaży. Odpowiednie przygotowanie i wygodne stroje kolarskie (zasponsorowane przez Wójta Gminy Lyski) to podstawa takiego wyjazdu - dodaje Urząd Gminy w Lyskach.

Poza promocją Gminy Lyski rowerzyści chcą wesprzeć akcję pomocy na leczenie Bartosza Mysiora. 

- Chcemy aby nasz "wyczyn" był połączony z czymś pożytecznym,a więc postanowiliśmy założyć tę zbiórkę. W międzyczasie chcemy jeszcze pozyskać sponsorów,którzy naszą wyprawę uznają za godną uwagi i wpłacą dzięki temu pieniążki na zbiórkę dla Bartosza - wskazują kolarze.

Bartosz Mysior z Rybnika to 10-letni chłopiec, który ma zdiagnozowany szereg chorób, autyzm dziecięcy, alergię pokarmową i astmę. Badanie psychologiczne wykazało ponadto upośledzenie w stopniu umiarkowanym. Na co dzień, Bartosz wymaga rehabilitacji oraz wizyt u specjalistów, co związane jest z wysokimi kosztami.

Wesprzyj Bartosza: https://zrzutka.pl/gthn3x.

Komentarze

Dodaj komentarz