DPS Gorzyce na jesień życia

Dom Pomocy Społecznej w Gorzycach zaprasza seniorów, którzy szukają idealnego miejsca na jesień życia. Znajdą je właśnie w południowej części powiatu wodzisławskiego. Gorzycki DPS oferuje szeroki wachlarz wsparcia i atrakcji. Po pierwsze, działa w spokojnym, urokliwie położonym i zielonym miejscu. Dla starszych, schorowanym osób takie otoczenie z pewnością będzie tym, czego szukają.


-Każdemu mieszkańcowi proponujemy indywidualny plan wsparcia. Nasi podopieczni korzystają z opieki psychologicznej, specjalistycznej rehabilitacji i pomocy lekarza rodzinnego. Pielęgniarki przez całą dobę zajmują się mieszkańcami, dbają o ich zdrowie i bezpieczeństwo – mówi Maria Janeta, dyrektor DPS-u Gorzyce.
Wokół budynku rozciąga się duży park, gdzie mogą odpocząć, spacerować pensjonariusze.  - W czasie pandemii takie zaplecze spełnia bardzo istotną rolę. Co ważne, nasi mieszkańcy mogą spokojnie i swobodnie poruszać się po całym terenie – zaznacza pani dyrektor. Jak dodaje, kuchnia DPS-u serwuje pyszne, domowe jedzenie. Posiłki są dostosowane do gustów mieszkańców. 

Mieszkańcy mają do dyspozycji jedno lub dwuosobowe pokoje, wyposażone w: telewizor, telefon, dostęp do internetu. - Przy każdym z pokoi jest łazienka dostosowana do konkretnego rodzaju niepełnosprawności osoby. Mamy też pokoje rodzinne. W budynku można korzystać również z kaplicy – wylicza Maria Janeta.
Dom Pomocy Społecznej w Gorzycach powstał zarządzeniem wojewody katowickiego z 28 stycznia 1994 roku, ale historia zagospodarowania tego miejsca sięga lat 70. ubiegłego wieku. Przy zabytkowym pałacyku myśliwskim zaplanowano budowę kompleksu sportowo – rekreacyjnego. Później zmieniały się koncepcje, aż w 1992 roku wszystko przyjął Wojewódzki Zespół Pomocy Społecznej w Katowicach. Dziś gorzycki DPS prowadzi powiat wodzisławski. 

www.dpsgorzyce.pl tel. 32/ 451 12 25 Gorzyce, ul. Bogumińska 22

Komentarze

  • Jolka .... 27 maja 2021 12:35słyszałam o tym ośrodku... piękne przytulne miejsce

Dodaj komentarz