Pixabay
Pixabay

Stypendium ma charakter jednorazowy w danym roku szkolnym czyli obecnie za rok szkolny 2020/2021. Stypendium jest przyznawane niezależnie od sytuacji materialnej kandydata i nie ma charakteru socjalnego.

Stypendium za wyniki edukacyjne w dziedzinie nauki może być przyznane uczniowi, który spełnia łącznie następujące kryteria:  jest laureatem lub finalistą konkursu lub olimpiady organizowanego na szczeblu co najmniej wojewódzkim; osiągnął bardzo dobre wyniki w nauce - średnia ocen co najmniej 4,5.

Stypendium za wyniki edukacyjne w dziedzinie sportu może być przyznane uczniowi, który spełnia jedno z następujących kryteriów: zajął medalowe miejsce (1-3) na szczeblu wojewódzkim; zajął czołowe miejsce (1-6) w zawodach ogólnopolskich; startował w międzynarodowych zawodach sportowych.

Stypendium za wyniki edukacyjne w dziedzinie artystycznej może być przyznane uczniowi, który spełnia jedno z następujących kryteriów: zajął medalowe miejsce (1-3) na szczeblu wojewódzkim; zajął czołowe miejsce (1-6) w zawodach ogólnopolskich; startował w międzynarodowych przeglądach artystycznych.

Wnioski należy składać w skrzynce podawczej znajdującej się na parterze urzędu gminy od strony poczty lub wysłać za pomocą poczty elektronicznej na adres ssp@marklowice.pl.