Grzegorz Matusiak: Zielony parawanik

Jeżeli największy na świecie  producent  aut napędzanych energią elektryczną nie jest ani zielony, ani tym bardziej ekologiczny, to trudno nie zadać pytania kto nim jest?

Problem nie ogranicza się jedynie do aktu ekoterroryzmu,  bo ten  był jedynie zwieńczeniem kłopotów europejskiej inwestycji Tesli. Zaczęło się od  biurokratycznych przeszkód z pozwoleniem na budowę. Do Ministerstwa Rolnictwa, Środowiska i Ochrony Klimatu w Brandenburgii wpłynęło 406 sprzeciwów wobec planów budowy fabryki. Potem były tajemnicze wykopy, protesty lokalnej społeczności i oczywiście organizacji proekologicznych. Rozpętała się nawet publiczna debata dotycząca wpływu inwestycji na dobrostan psychiczny okolicznej ludności, a wszystko to z troski o środowisko naturalne człowieka. Wygląda na to, że w Niemczech  ekologia stanęła na drodze rozwoju elektromobilności. Paradoks, niekoniecznie. 

Elon Musk buduje pod Berlinem fabrykę, która rocznie ma produkować nawet pół miliona samochodów. Buduje ją w stolicy kraju, który jest ojczyzną Volkswagena, BMW i Mercedesa. Koncernów, które obecnie inwestują miliardy euro w rozwój i sprzedaż własnych aut  elektrycznych. Z tej perspektywy argumenty ekologiczne wytaczane przeciw Tesli nie wydają się już tak paradoksalne. Jak widać więc ekologia nie jedno ma imię i nie jednemu celowi może służyć. Warto o tym pamiętać, kiedy słyszymy bądź czytamy, że z przyczyn ekologicznych należałoby w naszym regionie zamknąć jakiś zakład lub cała branżę. Najlepiej od zaraz.

Grzegorz Matusiak, Poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość

Komentarze

 • Janusz K Inspektor Pracy Co Pan o tym sądzi 16 czerwca 2021 08:46Panie Pośle,coraz częściej w mediach społecznościowych "Money ",Open Finace" itp, ujawniają się artykuły w temacie" że zatrudnieni co najmniej 40 lat nie mogą otrzymać, nie powinni emerytur stażowych gdyż te będą bardzo niskie np. tylko 1000 zł. Pomijając pytanie "co Ich to obchodzi czyli autorów tych publikacji! ,przecież takie emerytury będą dobrowolne" zachodzi pytanie "Kto sponsoruje Tych pismaków " którzy w swoich wypowiedziach na zlecenie są przeciw emerytom stażowym. Kto jest przeciw! -Kto wykłada na te teksty forsę...Czy ZUS który ma środki na reklamę a który jest tylko instytucją i nie powinien mieszać sie do polityki , czy nierób życiowy Donald Tusk ale On jest za skąpy aby to sponsorował czy może jakaś masoneria pseudopracodawców--jak Pan sadzi? -to jest ciekawe! Co Pan o tym sądzi Kto to finansuje i z czego!
 • Pomyśl 15 czerwca 2021 09:48a Śląsk zaoraną. Krzywią się iż Górnicy chcą podwyżki płacy wyższej niż Inflacja wywołana rozdawnictwem Rządu. Dlaczego mieli by pracować na dzieci Pana Włodka z 'Pod Budki z Piwem"?
 • Miroslam Piasecki taki kraj Panie Pośle już niedługo nada się do kolejnych rozbiorów 15 czerwca 2021 09:35 Szanowny Panie Pośle. Załóżmy, że jakiś Kowalski zaczął by na domowej drukarce fabrykować Polskie banknoty i następnie puszczać w obieg . Nazwali byśmy Go przestępcą , złodziejem , oszustem i mielibyśmy racje. Jak więc nazwać Rząd który drukuje bez pokrycia i rozdaje dla celów propagandowych wśród mieszkańców polski wywołując tym samym znacznie większą niż gdzie indziej inflacje, okradając zarazem wszystkich ciężko pracujących z oszczędności? Nie ma znaczenia z której partii jest to rząd.jak go więc nazwiemy? idźmy dalej w rozumowaniu. Do czego nadaje sie Kraj który biorąc potworne pożyczki, rozda je na chodniki i parki aby w wielu miastach przypodobać się wyborcom danych ugrupowań politycznych i rozdać pieniądze niezasłużenie na drugie ,trzecie dziecko?,obciążając spłata innych , co dalej wzmocni inflacje i spowoduje dalsze zniszczenie zasobów oszczędnościowych uczciwie pracujących Polaków, oraz zdenominuje realnie ich przez to zasłużone emerytury --taki kraj Panie Pośle już niedługo nada się do kolejnych rozbiorów i to Polsce wróże po kilku latach rządzenia politycznych populistów. Taki kraj nada się do likwidacji.
 • Historia 14 czerwca 2021 13:51Wspomnienie po PISie i "deprawacja pracy i przez to uczciwosci spolecznej "jako porzadanego srodka na zycie.
 • Szczury 14 czerwca 2021 13:46Znamy takich ktorzy nawet na dobra prace zawsze mowilu be, gdyz trzeba wstawac i do niej iść.Postanowili wiec ze jak zrobia czwórkę to na latwe zycie i alkohol Im wystarczy.Znamy tez takich ktorzy widzac to rozdawnictwo i inflacje doszli wniosku ze uczciwa praca stala sie nieoplacalna,wiec lepiej gdzies egzystowac poniewaz i tak nie ma sensu pracowac i odkladac.Wielki brat to ukradnie inflacja na rozdawnictwo.
 • Szczury 14 czerwca 2021 13:24Szczury przed zabiciem aby zdobyly zaufanie przyzwyczaja sie do eksterminatora sypiac systematycznie dobre i smaczne ziarno.Gdy juz dobrze nabiora zaufanie zjawiajac sie do pasznika calymi tysiacami ,podaje sie Im podrobiona do ziarna trutke.Podobnie jest z Naszym rzadem.Darmocha,500+,700+:12500+,moze 25000+,dotacja dla rolnikow,dotacja na mieszkanie,dotacja na smierc,renta dla mam,a inflacja 10%lecz oszczednosci Tych co ciezko pracuja to 0%,emerytury tez inflacja. Nie cieszcie sie szczury ze place wzrosly ,ja ceny podwoje i tak wyjde na swoje.Ale lokomotywy stanialy.
 • Marcin Podsumowanie 14 czerwca 2021 10:50Idioci Rzadza krajem.
 • Krajan 14 czerwca 2021 10:46Slusznie rozmowcy. A moze dalej w rozumowaniu. Chodniki dla pojazdow, jezdnie dla pieszych.To bylo by cos.Na zachodzie jeszcze tego nie ma gdyz zapewne w innych godzinach slonce Im tam swieci. Malpujemy wszystko nie patrzac na wiele rozniacych od innych nas czynnikow.
 • Olgaaa Zielone parwanik 12 czerwca 2021 11:27wysokie trawy - koszone na 3 metry przed pasami --i male dziecko wchodzące na pasy . No i pierwszeństwo wchodzącego. Gratulujemy PiSowi debilizmu.
 • Kuba Wiadomośc z ostatniej chwilki 11 czerwca 2021 23:0722;30 11.06 Na Pana osiedlu Zofiówka pewna pani wieczorną porą (przed chwilką) weszła na pasach bez sygnalizacji, wprost pod nadjeżdżające auto -trwa reanimacja --wypadku nie było tu od wielu lat.. Proszę podziękować jełopom posłom którzy przekonali pieszych że mają kilka żyć i mają pierwszeństwo przed pojazdem wchodząc na pasy . Kierowca próbował Ją ominąć ,wyraźnie ratując manewrem ,szkoda chłopa! Krew na rękach Ustawodawców głosujących "za" idiotycznemu prawu.
 • Ewelina 11 czerwca 2021 15:25Czym sie rozni rowerzysta wjezdzajacy na sluze-przejscie od piesxego szybko wtargajacego na przejscie albo uzytkownik hulanogi wpadajacy pedemna przejscie-sluze gdy w okolo tyle innych bodzcow dla kierowcow. I tw alyzy na gliwnych drogach jak ta z ZOR do Jastrzebia i te przejscia na drogavh expresowych.To juz jest swirowanie a nie zarzadzanie krajem.
 • Wolnosc 11 czerwca 2021 15:15Slonce .prawe pobocze az oslepia.lewe ukryte w glebokim cieniu ogrodzenia za nim.Schowani w cieniu piesi ,ktirzy kieruja sie na pasy przed jedno jadace auto jezdnia.Kierowca distrzega Ich w ostatniej chwili- ilu nie dostrzeze. Ale pomyslodawca przepisu zafowolony .W TV zero krytyki,Panstwo totalitarne juz funkcjonuje,bo kto odwazy sie krytykowac?Nawet w necie nie daja komentarzy pod informacjami .Wiedza ze uchwalili gow. Jak ppe czy ppk.
 • Mar 11 czerwca 2021 15:03Chodniki sa dla ludzi,tory dla pojazdow szynowych ,jezdnia dla samochodow.Niech przejada te dwa pojazdy ktore sie zblizaja,za nimi pustaka i wowcAprzejde.Nie bo mam pierwszenstwo.Dal mi je Sejm.A moze wrocmy do rozwiazan na Slowacji,Czerwona linia przed pasami od chodnika,obowiazek staniecia na niej i zatrzymania sie .spojrzenie w lewo,w prawo i w lewo i wchodze o ile pojazd wychamuje
 • Mark 11 czerwca 2021 14:55Oczy przecieralem gdy uslyszalem ze PIS wprowadzil pierwszenstwo pieszych wchodzacych na pasy. prawie każdy kto głosował za tą zmiana ma krew na rekach osób zmarłych ,rannych i niewinnych kierowców za tego typu wypadki drogowe. Polska infrastruktura drogowa kompletnie nie jest przygowtowana do takich zmian a samochody podczas slabej widoczności maja światła ,Co maja piesi -nieoświetleni? szara pogoda,szare ubranie,czesto zywoplot lub znak zaslaniajacy pieszego.Kto jest wchodzacym pytam sie o definicje?..To tylko banda mordercow ustawowych mogla zaakceptowac,to tylko zbrodniarze sejmowi mogli uchwalic ,uczac ludzi zachowan cielat.Dlatego PI S przepadl.

Dodaj komentarz