www.zory.pl Tak wyglądają smocze łodzie, tu na rzece
www.zory.pl Tak wyglądają smocze łodzie, tu na rzece

Od 25 do 27 czerwca w mieście odbędzie się pełen atrakcji Festiwal Górnej Odry. Szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie www.zory.pl. Jednym z największych wydarzeń będą wyścigi smoczych łodzi, które po raz pierwszy zagoszczą w Żorach! Regaty zostaną rozegrane na stawie Śmieszek, w sobotę 26 czerwca. Start o godzinie 16, zakończenie o 18.

- Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zespoły reprezentujące na przykład: zakłady pracy, zawody - np. nauczycieli, kominiarzy, górników czy taksówkarzy, członków konkretnej rodziny czy przedstawicieli poszczególnych dzielnic – wylicza Adrian Lubszczyk, kierownik biura promocji, kultury i sportu urzędu miasta.

Każda załoga powinna składać się z 10 wioślarzy, w tym minimum dwóch kobiet, oraz bębniarza wystukującego rytm. Ten ostatni nie wiosłuje. Sternikami łodzi będą zawodowi wioślarze - przedstawiciele organizatorów, którzy zadbają o bezpieczną zabawę.

- Prosimy o przesyłanie zgłoszeń kompletnych 11-osobowych załóg zawierających nazwę załogi (np. firmy) oraz imiona i nazwiska zawodników, na adres mailowy http:// bpks@um.zory.pl – informuje biuro promocji, kultury i sportu.  

Zgłoszenie przyjmowane są do 24 czerwca. Szczegóły pod nr tel. 32 43 48 176 w godzinach pracy Urzędu Miasta Żory.

 

Komentarze

Dodaj komentarz