post image
Biuro Monochrom Architects Witold Kucza Wizualizacja budowanych biurowców

Na dniach będą wznowione roboty na budowie pierwszego biurowca obok ronda Rowieńskiego, łączącego ulicę Rybnicką z Raciborską, czyli obwodnicą. To świetna lokalizacja - raptem kilkaset metrów od Autostrady Bursztynowej A1 i przy ruchliwej drodze wojewódzkiej.      

- Pozwolenie na budowę wydano dla Business Park Żory sp. z o.o. na obiekt biurowy – informuje Adrian Lubszczyk, kierownik biura promocji, kultury i sportu urzędu miasta.

Inwestorem jest żorzanin, Dariusz Jalowski. Projekt architektoniczny nieruchomości wykonało Biuro Monochrom Architects Witold Kucza z Rybnika. Skąd pomysł na wzniesienie biurowców poza centrum miasta?

- W naszym regionie, a myślę o Żorach, Jastrzębiu-Zdroju czy Rybniku mamy mało powierzchni biurowych. Stwierdziłem, że taka inwestycja przydałaby się bardzo, choć jest to niezwykle trudne do wykonania w Żorach, które liczą mniej niż 100 tysięcy mieszkańców. Po wszystkich perturbacjach udało się stworzyć projekt – mówi pan Dariusz.

Prace przyhamował covid, więc nie uda się - jak zresztą przedsięwzięcia w wielu innych branżach, sfinalizować ich do końca roku. W 2022 już tak.

- Chcemy stworzyć miejsca i możliwości dla małych przedsiębiorstw. Co ważne, na gruntach, gdzie stawiamy biurowiec powstała strefa ekonomiczna. Firmy działające w naszych biurowcach skorzystają więc z ulg nawet do 200 tysięcy złotych rocznie. To kolejny argument dla firm – zaznacza inwestor.

Spektrum branż jest szerokie. Pomieszczenia chcą najmować firmy informatyczne i medyczne, kancelarie prawne, a nawet salon fryzjerski. Jeśli wszystko się uda, pan Dariusz postawi drugi, a może i trzeci biurowiec. Mieszkańcy zyskają sporo nowych miejsc pracy. 

Przedsięwzięcie mocno wsparło miasto, które uzbroiło działkę w niezbędną infrastrukturę. Z obiektów będą korzystali przedsiębiorcy lokalni, ale najmem zainteresowane są nawet firmy warszawskie, które chcą inwestować na Śląsku.       

Powierzchnia biurowo - usługowa budynków wyniesie 9 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja ma być realizowana w trzech etapach. Wstępnie planowano oddanie budynków do użytku jeszcze w 2021 roku. Z powodu pandemii termin ten jest raczej nierealny. Przyszły rok już tak.
 

Komentarze

  • Kolo I Inwestycja znów stanęła, ciekawe jaka firma tym razem ucierpiał na obietnicach pseudo Inwestorów i ponownie została nie wypłacona jak firmy w 2019 roku…
  • Leon Sugeruje uważać na tych Inwestorów
  • pako Pan Dariusz dużo gada i nic poza tym, od trzech lat ta sama głupia gadka, że już to buduje ale niestety nikt mu nie chce udzielić finasowania bo wiarygodność jego i wielkiego drugiego wspólnika Szymiczka jest zerowa - zabawili się kosztem innych żeby postawić połowę szkieletu który teraz straszy w Żorach;)
  • Ewa Odpowiedź dla Zdzisia i nie tylkoBardzo łatwo wylewa się na kogoś hejt w internecie. Zazdrość robi swoje. W ostatnich latach bardzo ciężko rozkręcać podobne inwestycje, wie o tym każdy kto się tym zajmuje. Tylko deweloperka daje dobie świetnie radę. Ze swojej strony szanuję takie osoby jak Pan Jalowski, które pomimo przeciwności losu dążą do realizacji celów i mam nadzieję, że takich osób hejtujących nie będzie musiał spotykać na swojej drodze. Życzę powodzenia w realizacji inwestycji
  • Zdzisio BzduraPan ( chociaż na Pana trzeba mieć wygląd i pieniądze) Jalowski bredzi głupoty. Nic nie przyhamował COVID tylko nieudolność pseudo inwestorów którzy zapomnieli ze nie maja pieniędzy na budowę. Z tego co wiem próbują uzyskać finansowanie nawet z bezludnej wyspy ale średnio im idzie. I tak to stoi i straszy od kilku lat gdzie o covidzie nie było słychu ani dychu. Mysle ze ten artykuł ma wywołać ogromne poruszenie i ściągnąć inwestorów z zaświatów aby wsparli ta komiczna pseudo inwestycje. Pan Jalowski szczyci się swoją nieudolnością a całe Żory i połowa Warszawy się z niego śmieje.

Dodaj komentarz