Pixabay Celem opracowania jest określenie, a następnie monitorowanie stanu lasu
Pixabay Celem opracowania jest określenie, a następnie monitorowanie stanu lasu

Zgodnie z art. 13a ust. 1 pkt 2 ustawy o lasach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1463, z późn. zm.) w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całego kraju, rozpoczęło się w 2020 roku wykonanie – w cyklu 5-letnim (lata 2020–2024) – opracowania pod nazwą „Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2020–2024”.

Celem tego opracowania jest określenie, a następnie monitorowanie stanu lasu oraz tempa i trendu zachodzących w nim zmian. Wyniki inwentaryzacji będą wykorzystywane wyłącznie dla celów statystycznych, które poza dostarczaniem danych o lasach polskich dla sprawozdawczości krajowej i międzynarodowej, banku danych o lasach, będą również służyły formułowaniu, realizacji i oceny polityki leśnej Państwa.

- Jednocześnie informujemy o planowanych pracach obserwacyjno-pomiarowych w ramach kolejnego cyklu (lata 2020-2021) „Monitoringu gatunków i siedlisk przyrodniczych”, realizowanym w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska na zlecenie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska - zaznacza Urząd Miasta Żory.

W związku z powyższym prosi się o umożliwienie osobom upoważnionym wykonania obserwacji i pomiarów na stałych powierzchniach obserwacyjnych. Na terenie miasta Żory lokalizacja stanowiska do monitorowania gatunków zwierząt- chrząszcza kozioroga dębosza mieści się w obszarze „Żory-Baranowice”.

www.zory.pl
 

Komentarze

Dodaj komentarz