Źródło: KMP Mikołów.
Źródło: KMP Mikołów.

W miniony wtorek (10 sierpnia) przed godziną 08.00, patrol prewencji z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych został pilnie wezwany na ulicę Wyzwolenia, gdzie kierujący skuterem uderzył w elewację budynku, a następnie wdał się w szarpaninę z pracownikami ochrony firmy.

- Wyjątkowo agresywny młody mieszkaniec Rudy Śląskiej został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponad 1,3 promila w organiźmie niewątpliwie wpłynęło wcześniejszą utratę równowagi. W czasie wykonywanych czynności 19-latek był coraz bardziej pobudzony. Atakował nie tyko słownie. Nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z prawem, plując przy tym policjantów i nieustannie ich wyzywając - informuje mikołowska policja.

Zatrzymany został przewieziony do placówki medycznej, gdzie pobrano mu krew do dalszych laboratoryjnych badań, a następnie umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań.

Dziś w jednostce Policji w Łaziskach Górnych usłyszał aż trzy zarzuty: prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Komentarze

Dodaj komentarz