post image
Archiwum MAREK KRZĄKAŁA POSEŁ Z RYBNIKA PLATFORMA OBYWATELSKA RP

TVN należy do amerykańskiego koncernu Discovery. To oczywiście uderza w relacje polsko - amerykańskie. Ustawa PiS „lex TVN” może mieć poważne konsekwencje dla naszego kraju, gdyż kłóci się z wymową ,,Traktatu o stosunkach handlowych i gospodarczych”, zawartego w 1990 roku. Polska i Stany Zjednoczone zadeklarowały się między innymi traktować swoje inwestycje w sposób niedyskryminacyjny.

W tym kontekście w Sejmie działy się rzeczy, które będą w przyszłości prezentowane jako przykład upadku parlamentaryzmu w Polsce. Wszyscy widzieliśmy jak posłowie w głosowaniu przyjęli wniosek opozycji o odroczenie posiedzenia do 2 września. Takie są fakty, wyniki widniały na tablicy, tak zdecydowała ówczesna większość. Dwie godziny później jednak Marszałkini Witek, po naradzie z prezesem Kaczyńskim wznowiła posiedzenie, zarządziła tak zwaną reasumpcję głosowania, która może być jedynie stosowana w przypadku na przykład problemów technicznych. Jako powód podała, że nie wskazano roku przełożenia posiedzenia Sejmu, ale to jest tłumaczenie wyłącznie dla tych, którzy potrzebują fałszywego usprawiedliwienia bezprawia. W trakcie wspomnianych wyżej dwóch godzin doszło do korupcji politycznej. Trzech posłów Kukiz'15 uznało, że "pomyliło się" w głosowaniu. Uwaga, pomyliło się łącznie aż 16 razy. Wynika z tego, że polską klasę polityczną można kupić, a głosy wytargować, jak na wiejskim bazarku. Z jednej strony mamy rzekomo prawo i zasady, a z drugiej mamy polityków, których się po prostu kupuje. Część społeczeństwa dalej nie widzi w tym nic złego.

Jarosław Kaczyński poszedł na wojnę z Unią Europejską, USA, prawem, parlamentaryzmem i zwykłą przyzwoitością. Dla PiS to jest jednak walka o wszystko i wszelkie metody są używane od przekupstwa, po zastraszanie i wykorzystywanie służb. Wiedzą, że za łamanie standardów demokratycznych odpowiedzą nie tylko przed społeczeństwem, ale również przed Trybunałem Stanu. Zachowanie Kaczyńskiego przypomina postępowanie Władysława Gomułki, który wypowiedział kiedyś prorocze słowa „władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy”. Dlatego pytanie czy PiS przygotowuje się na to, aby móc dokonać „reasumpcji” wyborów w przypadku ich przegrania jest dzisiaj jak najbardziej zasadne. To ostatni element po sądach, wolnych mediach, rządach prawa, którego brakuje Kaczyńskiemu, aby Polska stała się w pełni państwem autokratycznym na wzór Białorusi czy Rosji. Nikt dzisiaj nie ma wątpliwości, że we wszystkich dziedzinach życia przesuwamy się z cywilizacji Zachodu w kierunku wschodnim. A to wszystko przy wsparciu jego licznych politycznych popleczników. 
 

Komentarze

 • Lolkka 19 sierpnia 2021 11:58Kolejne bzdety polityka byłej władzy gdzie rządzenie polegało na zjadaniu ośmiorniczkę i sutych imprez u Sowy no i motto każdy sądzi według siebie raz zdobytej władzy nie oddamy i się posrało pa
 • Kuba 20 sierpnia 2021 14:20" Zachowanie Kaczyńskiego przypomina" --szczujesz pan Panie Krzykała i bredzisz. Wspominając te słowa Gomółki zapomniał Pan, że PiS został wybrany Legalnie i demokratycznie -ma większość Sejmową i ma prawo rządzić do końca kadencji--w przeciwieństwie do kiedyś panującego nam narzuconego systemu ze wschodu i chociaż Ich (PiS ja sam w wielu tematach nie popieram) to umiem rozróżnić skurwy....st.o propagandowe wasze od prawdy. Zacznijmy od tego ,iz jeszcze niedawno temu w Polsce najbardziej popularna reklamą dla przykładu było zawołanie "Ociec Prać?" którą ją promująca firma -- to wcale nie była własnością Polaków.. Efekt był taki iż w Wiśle przez wiele piorących środków róznych "POLSKICH" firm pływało wiele glonów ze środków zakazanych ana zachodzie a sprowadzanych z tamtych krajów... Podobnie masowy przywóz do polski śmieci w celach "utylizacji na Polskich glebach" . Również nie znaliśmy czytając wiele gazet czyje informacji, czyją są one własnością a wiec jakie własne interesy Ich zagranicznych właścicieli one promują ze szkodą dla naszej ojczyzny i najmniej szkodliwym bywało promowanie zamiast dnia "Wszystkich Świętych" --haloinu (czy jak się to pisze..).. czyli przebierańców ze świeczką w głowie z dyni . To dzięki Nim POlscy zdrajcy zamykali polskie firmy które miały potencjał stać się konkurencją dla zachodu i partie te chciały wpuszczać do kraju uchodźców do po selekcji czyli lekarze i wykształceni zostawali by na Zach0dzie ,reszta "uchodźców" jak te śmieci do Polski. Również nas chcieliście zakisić w dożywotniej pracy 'bo Niemcy tak mają"- ale zapomnieliście dodać że tam też były stażowe emerytury których u nas nie wprowadziliście gdyż sami jakoś późno bywaliście zatrudniani (Donald wieczny student) . Często jak czytam wasze czy pana poglądy , to mam wrażenie, że ma Pan tendencyjnie zamiast głowy taką dynie a zamiast rozumu taką świeczkę. Dobrze pan wie iz inne kraje także chronią swój rynek medialny przed wpływami innych obconarodowych i obcokapitałowych w poglądach interesów aby One -te kraje- same nie zostały wierząc w te bzdety co tam Obcy promują nie zostały "z ręką w nocniku "czyli ani jednej stoczni gdy u innych się wbrew temu co Nam sugerowali , one we wsparciu państwa rozwijały. Jeszcze raz twierdze _Wasza partia podobnie jak hitleryzm czy komunizm powinna być zakazana a wasi członkowie tam gdzie wysyłał was Lenin.
 • Czytelnicy 20 sierpnia 2021 22:40Co Pan powie o uchodzcach na granicy Białorusią. Czy powinni zostac u Lukaszenki,czy moze Polska wspomagajac Łukaszenkę od niego Ich przejmować. O to jest temat!, ciekawi jestesmy Panskiej opinii. Wszak jest Pan taki wyrobiony !
 • hmm 20 sierpnia 2021 23:17Miało być Gomułka, a nie "ó" --przeoczenie'...i jeszcze jedno pytanie ktore slyszalem w filmie na które każdy sobie sam powinien dac odpowiedź na wątku w tekście z cyklu "niemoralna propozycja,","a ile Pan kosztujesz??,no wie Pan , to nie jeden samochód,to nie jeden obiad u Sowy ,to nie jedna wycieczka do Peru,to naprawde żywy brzęczący pieniądz-kusi pytający w scenaruszu , to raczej ustawka wygodnego zycia do końca kariery ,wszak Pan i rodzina będą urzadzeni dożywotnio,to tylko może jeden raz i ...no ile-stwierdza główny bohater-milioner , gdyz każdy ma jakąś cenę! ,wystarczy tylko ją zaproponowac na odpowiednim poziomie i uświadomić dobro , wygodę z posiadania, z tej kasy płynące._milion,dwa miliony może dolarow--ale przeciez kazdy sie sprzedaje ,chociazby pracą za pieniądze oddajac swój czas zycia stracony na tą prace.? -lecz przyznam uczciwie sa tacy co nigdy pracy tej ciezkiej ,szkodliwej niezaznali.
 • Spojrzyjcie w lustro 21 sierpnia 2021 06:52Do Marka: Czyż ~hmm- nie ma racji?...Przecież Tusk Donald też dal słowo, że nie zrezygnuje i co?, zmienił buty i poszedł do Unii-olal Was , więc ile to lub co, kosztuje?
 • Marek Janusz 22 sierpnia 2021 01:28Wyscie wladzy nie oddawali ani nas nie sluchali nawet wowczas jak ludzi zatrudnionych od najmlodszych lat z wieku emerytalnego okradalscie.Tusk pokazal nam Kto tu rzadzi i co zrobi z oczkiwaniem referendum w tej sprawie. (A kazdemu Kto sie bedzie o to sadzil podniesiemy koszty sadowe ),i podniesliscie nawet o 500proc .Zapomnieliscie swinie o tym,Dz Ustaw 2015r RMS
 • Marek,Janusz 22 sierpnia 2021 06:53Wy żeście władzy nie oddawali ani nas tez nie sluchali nawet wówczas jak ludzi zatrudnionych od najmłodszych lat z wieku emerytalnego okradalscie i to wstecznie działającym przepisem, i to po fakcie długoletniej pracy. Tusk pokazal nam Kto tu rzadzi i co zrobi z oczkiwanym przez spoleczenstwo referendum w tej sprawie.Ponoc nie mial na nasze emerytury pieniedzy ale stadion budował w Warszawie. ( A każdemu Kto sie bedzie o to sądził podniesiemy koszty sądowe i adwokackie ) ,i podniesliscie nawet o 500proc . Później Budka w Zorach juz za PiSu przed Budynkiem Sądu protestował o prawo obywateli do sądów. Zapomnieliscie świnie ludzkie o tym-kompletnie sie nie czujecie?, Dz Ustaw 2015r RMS.
 • Marek Janusz 22 sierpnia 2021 12:23I znow mnie ponioslo. Przepraszam za użyte wczesniej w poście slowo "świnie". Tak chrzescijanin nie powinien nazywac innych ludzi lecz tez trudno nie zauważyć ,ze po tym co zrobiliscie tak wielu, zachowanie wasze im podobne bylo i jest
 • Mar 24 sierpnia 2021 00:54A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści, tak kiedyś śpiewano. Problem jednak w tym ze rewolucji która przyszła ze wschodu nawet Jan Pawel II nie potępił rozumiejąc krzywdy które stały za caratu u jej podstaw. Wy pseudLiberalowie jednak jesteście dużo gorsi od tamtego systemu gdyz podobnie jak caratowi urzędnicy dbaliscie głównie o wasze niespracowane dupska. Zaczęli sie od komunistycznego i w komunie chowanego profesora Balcerowicza ktory nam zaciskal pasa a swoim kolesiom popuszczal opowiadając jak to trzeba oszczędzać i nastepnie okradajac najsłabszych a to z książeczek mieszkaniowych, a to zadłużonych na np.mieszkaniach w trakcie umów zmieniajac je i wprowadzajac tylko w styczniu 91r. aż 51%kredyt doprowadzajac Nas do ruiny gdy książeczki mieszkaniowe byly oproc niżej niz wkłady a Vista czyli płatne na każde żądanie. Potem Morawiecki UWol jeden , wyrzucał Bogu Ducha winnych ludzi z mieszkań aby zwracać je rzekomym właścicielom, czyli jedne naprawiajac jedne krzywdy czynił inne. No i Tusk, i Wasza ferajna złodziei politycznych z Rzeplinskim przewod TK przez których tak wielu z bardzo długim stażem pracy w szkodl warunk, nie dożyło wypracowanych a ukradzionych Im emerytur. I dziwić sie Leninowi ze na drzewach wieszał pseudoliberalnych PO-egoistow lyb wysyłał Was do ciężkiej pracy . Ja bym mu pomógł.
 • Bombardier 24 sierpnia 2021 01:09Niejaki Liberal Frasyniuk krytykuje żołnierzy.Podobnie kiedys o wojskowych w zasadniczej mówił Borusewicz który co prawda brał udzial w strajkach lecz potem opuścił kraj. Co było łatwiej, opuścić kraj czy żyć tu.Ja gdy dostalem sie do woja za komuny choć mi Pan nie uwierzy opowiadalem z odwagą ówczesnym oficerom, co tu na Śląsku sie dzislo 13grudnia81.Oni czasami wrodzy wsłuchiwali sie w tematy a potem je potwierdzali ze zgroza przyjmujac to o czymnie wiedziel.Zaczeli watpic w system .Kto wiec wiecej zrobil dla ojczyzny ,ten cwaczek ,czy jeden mlody żołnierz
 • Czytelnik 24 sierpnia 2021 10:10Panie Marku. Pewien były górnik twierdzi, ze ma dwa razy więcej policzonych lat pracy pod ziemią niż w chwil przejścia na emeryturę miał życia, ponieważ kopalnia przeliczyła Jemu dniówki mnożnikiem dwukrotnym. Oczywiście nawet nie bierze pod uwagę faktu iz za tym przeliczeniem nie poszła dwukrotna do ZUS Jego składka gdyż emeryturę wypłaca się z pieniędzy które wpłynęły a nie z fikcyjnych pieniędzy ..Kogo więc okrada? --innych ZUSowiczów! --Natomiast zona tego górnika przeszła na emeryturę w wieku 50r życia lecz jest pierwszą za tym aby podnieść wiek emerytalny do 67r życia ..Ten Górnik to wysoko postawiony członek PO --czyż to nie są to moralni degeneraci jak zresztą większość z Was.
 • Ola 24 sierpnia 2021 10:17jakoś ani jednego głosu poparcia dla Hrzakały
 • jelonek 25 sierpnia 2021 09:12Marek, prosta sprawa - wygrajcie wybory i rządźcie po swojemu. Dacie radę?

Dodaj komentarz