gov.pl
gov.pl

Ziobro w Radiu Wnet pytany był, czy w Polsce zachowana zostanie dobrowolność szczepień przeciw COVID-19. "Solidarna Polska ma w parlamencie 19 głosów, a wiele wskazuje, że niedługo mamy szanse mieć 20 posłów. Z całą pewnością decyzja naszego środowiska jest taka, że nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia" - zaznaczył.

Solidarna Polska, jak wskazał, jest za tym, aby prowadzić szerokie akcje informacyjne, "które przedstawiają argumenty za i przeciw, i pozwalają Polakom dokonać wyboru". "Ja nie mam nic przeciwko, jestem za tego rodzaju rzetelną informacją, która powinna dotrzeć do każdego Polaka, wskazując np. argumenty za tym, że warto się szczepić" - powiedział.

"Natomiast jestem zdecydowanym przeciwnikiem narzucania czegokolwiek naszym rodakom, ponieważ to spowodowałoby przeciwny skutek od zamierzonego, wywołało kolejne niepokoje społeczne i łamałoby szacunek dla naszej tradycji wolnościowej" - podkreślił minister sprawiedliwości. "Nie potrzeba nam kolejnych awantur, kolejnych podziałów polskiego społeczeństwa" - dodał. (PAP)

Komentarze

Dodaj komentarz