post image
fot. pixabay.com

W Polsce żyje zaskakująco wielu singli - i nie zawsze są to osoby samotne z wyboru. Zdarza się, że szukasz miłości, zakładasz konta na portalach randkowych, przebywasz wśród ludzi, a ciągle ci się nie udaje. Co może być tego przyczyną?

 

1. Nie jesteś ciekawą osobą. Nie oszukujmy się - ludzie, którzy nie mają żadnych zainteresowań, raczej nie przyciągną do siebie drugiej osoby. Znalezienie pasji to podstawa do tego, żeby stworzyć udany związek, a samo hobby może nam pomóc w odnalezieniu drugiej połówki (np. na kursie języka, tańca, gotowania, albo podczas górskiej wędrówki).

2. Nie masz znajomych. Nie każdy z nas ma potrzebę, aby posiadać wielu przyjaciół i utrzymywać częste kontakty z innymi, ale brak znajomych lub ich znikoma ilość znacznie zmniejsza twoje szanse na znalezienie miłości życia. Nie da się bowiem ukryć, że znaczna większość par poznała się właśnie poprzez wspólnych znajomych. Staraj się zatem często wychodzić do ludzi, nawiązywać kontakty, być osobą otwartą i śmiałą. Przyciągaj do siebie innych!

3. Jesteś zbyt nieśmiały. Nieśmiałość bywa urocza... u kobiet w komediach romantycznych. Jednak w realnym życiu osoby ciche, skryte, nieśmiałe, mają duże trudności, aby kogoś poznać, a tym bardziej wejść w związek. Nie chodzi o to, by udawać kogoś, kim się nie jest, ale żeby wyjść z chorobliwej nieśmiałości, która nas ogranicza i uniemożliwia nam poznanie kogoś nowego. Dobrze jest przełamywać swoje ograniczenia metodą małych kroków: uśmiechnąć się do nieznanej osoby, porozmawiać ze sprzedawczynią w sklepie, wybrać się na jakąś zorganizowaną imprezę, gdzie będzie więcej osób itp.

Jednak w niektórych przypadkach (jeżeli jest to nieśmiałość chorobliwa, utrudniająca codzienne funkcjonowanie) przydatna może się okazać terapeuty. 

4. Nic nie robisz w tym kierunku. Część osób wychodzi z założenia, że miłość zapuka sama do ich drzwi. Można usłyszeć nawet teorie, że im bardziej próbuje się szukać, tym gorzej się na tym wychodzi. Rzeczywiście - desperacja nie jest wskazana, ale jej całkowite przeciwieństwo to też nie jest najlepsze rozwiązanie. Warto zatem działać w kierunku poznania kogoś, zarówno poprzez poznawanie nowych ludzi czy założenie konta na aplikacji randkowej, jak też przez znalezienie nowej pasji, która otworzy nas na kontakty z innymi. Pozostawanie całkowicie biernym raczej nie przyniesie żadnych pozytywnych rezultatów.

5. Jesteś zaniedbany. Żyjemy w czasach kultu piękna i młodości, dlatego osoby nieatrakcyjne, które nie potrafią o siebie zadbać - działają na niektórych wręcz odpychająco. Nikt ci nie każe spędzać godzin u kosmetyczki czy całkowicie zmieniać wizerunku postępując wbrew sobie, ale warto wprowadzić w życie kilka elementów, które wzmacniają naszą atrakcyjność w oczach innych: dbać o higienę, być schludnie ubranym, zadbać o zrównoważoną dietę i odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Cała reszta - jak nienaturalne upiększacze to dodatki, dzięki którym możemy zwrócić na siebie większą uwagę, ale nie musimy ich stosować za wszelką cenę. Jeżeli preferujesz naturalność, to pozostań przy tym - ale dbaj o siebie od wewnątrz oraz na zewnątrz. 

 

Powyższe porady dotyczą zarówno mężczyzn, jak i kobiet. I miejmy na uwadze, że nie ma idealnej recepty na poznanie drugiej połówki. Poza naszą własną pracą, w którą to włożymy, w grę wchodzi również szczęście, zrządzenie losu, szczęśliwy bądź nieszczęśliwy traf.

Komentarze

  • SzaryObywatel 27 września 2021 02:22Poczytajcie ogłoszenia kobiet: wysoki (minimum 185), bogaty, z własną willą, z super furą (za min 150 tys), liczące że na pierwszej randce dostaną złotą kartę kredytową (którą będzie spłacał ktoś inny) oraz jakiś mały samochodzik (taki leksik lub s-klasa). Same nie oferują nic w zamian...

Dodaj komentarz