foto: WCK Wodzisław Śląski.
foto: WCK Wodzisław Śląski.

W środę 6 października, w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyła się gala wręczenia grantów programu „Moje miejsce na Ziemi", w ramach którego Fundacja Orlen przyznała wsparcie 185 instytucjom i organizacjom pozarządowym z całego kraju, przekazując im łącznie 2 mln zł.

Wodzisławskie Centrum Kultury znalazło się w gronie beneficjentów tegorocznej, IV edycji programu, otrzymując kwotę 10 tys. zł na realizację projektu „Sztuka kiszenia – nasza wspólna pasja", który będzie realizowany w 2022 roku w trzech dzielnicach Wodzisławia Śląskiego: Wilchwy, Stare Miasto i Kokoszyce.

Projekt dotyczy organizacji lokalnych warsztatów kiszonkarstwa, będących narzędziem integracji społeczności trzech wodzisławskich dzielnic. Przygotowanie ekologicznego produktu kulinarnego będzie okazją do aktywizacji środowiska, wzmocnienia poczucia dumy z przynależności do „mojego miejsca na Ziemi" oraz zwiększenia obecności Wodzisławskiego Centrum Kultury w życiu wodzisławskich dzielnic.

- To duże wyróżnienie dla naszej instytucji i powód do radości. Cieszymy się, że nasz projekt spotkał się z uznaniem kapituły i dzięki uzyskanemu dofinansowaniu będzie można zorganizować ciekawe warsztaty dla mieszkańców dzielnic – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Komentarze

Dodaj komentarz