fot. powiatwodzislawski.pl
fot. powiatwodzislawski.pl

W czasie festynu zaprezentowane zostaną mieszkańcom niektóre jednostki pomocowe powiatu, jak Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Perła”, Warsztat Terapii Zajęciowej św. Hiacynta i Franciszek, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl.i inne. Dojdzie także do promowania wolontariatu, który od kilkunastu lat świadczony jest przez uczniów I LO w Wodzisławiu Śl. na rzecz podopiecznych jednostek pomocowych, jak również idea rodzicielstwa zastępczego. Organizatorzy są wspierani przez Wodzisławskie Centrum Kultury.

W czasie spotkania dojdzie też do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy PCPR a jastrzębskim wydziałem nauk społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu. Z uwagi na to pracownicy powiatowych instytucji pomocowych będą mieli okazję skorzystać z fachowej wiedzy pracowników naukowych uczelni. Studenci zaś zyskają niepowtarzalną okazję do realizacji praktyk, staży oraz wolontariatu w instytucjach zajmujących się bezpośrednią pomocą ludziom.

 

(źródło: Powiat Wodzisławski)

W programie również m.in. stoiska promocyjne poszczególnych jednostek, program artystyczny w wykonaniu młodzieży, konkursy oraz zabawy dla uczestników.

Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy do „Oazy Aktywności” w Wodzisławiu Śl. przy ul. Wałowej 30.

 

Komentarze

Dodaj komentarz