fot. wodzislaw-slaski.pl / Wydział Dialogu, Promocji i Kultury
fot. wodzislaw-slaski.pl / Wydział Dialogu, Promocji i Kultury

W październiku 2019 r. na cmentarzu komunalnym w Wodzisławiu Śląskim stanął regał na znicze do ponownego wykorzystania. Inicjatywa ta spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem lokalnej społeczności.

Regał na używane znicze stanowi rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w popularny eko trend "zero waste". Zakłada on ograniczenie ilości odpadów do absolutnego minimum. I w ten sposób, jeżeli ktoś już nie potrzebuje zniczy, może je odstawić na półkę, aby z kolei inna osoba magła je zabrać oraz ponownie wykorzystać.

W odpowiedzi na liczne zapytania mieszkańców, na początku 2020 roku, Służby Komunalne Miasta Wodzisławia Śląskiego zadeklarowały pomoc w przygotowaniu regałów dla innych wodzisławskich nekropolii. Na propozycję jednostki odpowiedzieli zarządcy dwóch cmentarzy, znajdujących się na terenie Wodzisławia  Śląskiego. Chodzi o cmentarze w dzielnicy Kokoszyce oraz Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka.

Zarządcy wodzisławskich nekropolii nadal mogą zgłaszać do SKM-u chęć posiadania takowego regału. Pracownicy bez problemu zajmą się jego wykonaniem. Więcej informacji dot. inicjatywy można uzyskać pod numerem telefonu: 608 375 169.

 

(źródło: wodzislaw-slaski.pl)

Komentarze

  • Zielonka 19 października 2021 19:14Ktoś widać tam myśli Pomysł wart naśladowania ?

Dodaj komentarz